lollipop 5.1

Jakie zmiany wnosi Android 5.1?

1 minuta czytania
Komentarze
lollipop 5.1

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, mówiącymi, że Android 5.1 zbliża się wielkimi krokami – doczekaliśmy się. Mimo, że nadal dość wielu całkiem nowych urządzeń nie jesteśmy w stanie zaktualizować do podstawowej wersji Lollipop, Google nie stoi w miejscu i rozwija swoje oprogramowanie udostępniając je w pierwszej kolejności właścicielom serii Nexus.

Zmiany są, ale ciężko mówić o rewolucji. Przede wszystkim poprawiono stabilność, załatano znalezione dotychczas luki. Istotnym usprawnieniem systemu, które znajdziemy w jego najnowszym wydaniu jest jednak natywne wsparcie dla obsługi wielu kart sim równocześnie oraz połączenia HD dla urządzeń posiadających tę funkcję. Dopracowano taże zarządzanie sieciami WiFi i Bluetooth z poziomu szybkich ustawień.

Najistotniejszą nowością jest według mnie zabezpieczenie zagubionego smartfona lub tabletu naszymi danymi do logowania Google, dzięki czemu nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych niepowołana osoba nie będzie mogła korzystać ze znalezionego bądź skradzionego urządzenia.

Jesteście zadowoleni i skorzystacie z funkcji wprowadzonych przez Androida w wersji 5.1?

źródło: Android Central

Motyw