ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG nadrobi zaległości w stosunku do Apple i Samsunga? G4 z czytnikiem linii papilarnych

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
lg g3 tyl klawisze przyciski

Czytniki linii papilarnych już na dobre zadomowiły się w topowych urządzeniach czołowych producentów. Zarówno Samsung jak i Apple uznali, że ten element będzie nieodłączny w kolejnych generacjach flagowych smartfonów oraz tabletów. Jednak czy konkurencja powinna ich gonić pod tym względem?

Już HTC zaprezentowało model One Max, który potrafił odczytywać linie papilarne, ale Tajwańczycy nie kontynuują tego rozwiązania. Również Huawei przedstawiło smartfona z tym elementem, ale czy jest on naprawdę niezbędny i w ogóle potrzebny? Wygląda na to, że tak, gdyż coraz częściej pojawiają się plotki, że także LG chce skorzystać z tego rozwiązania. Otóż nadchodzący model G4, który ma charakteryzować się przyciskami z tyłu, tym razem będzie też razem z nim miał czytnik linii papilarnych. Zostanie on zespolony razem z klawiszem służącym do blokady wyświetlacza. Co ciekawe, jest to nagła zmiana w projekcie następcy G3, gdyż wcześniej nie planowano zastosowania czytnika linii papilarnych.

Wszystko wyjaśni się na wiosnę, kiedy to przewidywana jest wielka konferencja LG. W takim razie czy G4 z tym elementem zyska czy jest to dla Was nic nie znaczący dodatek?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy