ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Przydatne funkcje w Google Maps

Złe Google przypomina, jak to było, kiedy jeszcze podróżowaliśmy

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Trips, czyli Podróże, będzie nową zakładką w aplikacji Google Maps. Mają pojawiać się tam nasze wszystkie podróżne, które odbywaliśmy kiedyś, czyli w czasach, kiedy przemieszczanie się nie było niczym ograniczane. Oczywiście wiele się zmieniło odkąd pandemia COVID-19 uderzyła na świecie. Jednak Google chce nam przypomnieć o tym, że jeszcze będzie normalnie. Chyba.

Podróże w Google Maps

Podróże w Google Maps
Podróże w Google Maps

Nowa zakładka Podróże w Google Maps pojawi się w miejscu, gdzie możemy oglądać naszą Oś czasu. Jeżeli dostajecie od Google miesięczne podsumowania tego, gdzie poruszaliście się w danym miesiącu, to zapewne wiecie, o co chodzi. Ostatnie miesiące większość z nas spędzała ciągle w tym samym miejscu, a to ze względu na ograniczone możliwości przemieszczania się. Wiele wakacyjnych wyjazdów pewnie zostało odwołanych, ale teraz będzie sobie można przypomnieć to, co robiliśmy przed pandemią. Nowa zakładka w aplikacji Google Maps ma temu właśnie służyć, choć oczywiście nie tylko.

Podróże jako nowa zakładka mają pojawić się już niedługo, choć jak zwykle w przypadku Google, nie sprecyzowano dokładnego terminu wypuszczenia aktualizacji. Żeby móc widzieć i korzystać z tego dodatku, trzeba mieć także włączoną lokalizację historii. W Podróżach będzie można przeglądać wszystkie nasze wyjazdy, o ile oczywiście korzystało się wtedy w jakiś sposób z usług giganta. Każdy wyjazd będzie pogrupowany według dat, a my będziemy mogli oglądać m.in. zabytki, które w danym miejscu się znajdują. To taka nostalgiczna podróż do czasów sprzed COVID-19, ale także możliwość przypomnienia sobie miłych chwil.

Zobacz też: Szyfrowanie na Dysku Google – wyczekiwana funkcja coraz bliżej.

Takie wspomnienia można pokazać rodzinie czy przyjaciołom, ale mogą także posłużyć do planowania kolejnych wyjazdów. To też całkiem miłe podsumowanie tego, co do tej pory się zwiedziło. Taka historia naszych podróży jest widoczna tylko dla nas, więc jeżeli komuś jej nie udostępnimy, nikt nie ma do tego wglądu.

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy