Szyfrowanie na Dysku Google może niedługo pojawić się u użytkowników, którzy korzystają z chmury giganta. Wygląda na to, że przechwałki Google na temat tego, jak dba o bezpieczeństwo danych swoich użytkowników, nie jest przesadzone. W końcu przechowywanie danych w chmurze może być czymś, co nie każdemu odpowiada, a szczególnie wtedy, kiedy chodzi o ważne dokumenty. Teraz pojawi się kolejne zabezpieczenie.

Szyfrowanie na Dysku Google

Bezpieczeństwo plików, które przechowywane są na Dysku Google to ważna rzecz. I widać, że Google o tym dobrze wie. Redaktorzy XDA-Developers dokopali się bowiem w kodzie aplikacji do informacji, która pokazuje, że niedługo pojawi się możliwość szyfrowania przechowywanych plików. Dysk Google na ten moment takiej opcji natywnego szyfrowania nie posiada, więc widać, że szykują się zmiany. Jak to może wyglądać, jeżeli Google nie odpuści pomysłu? Szyfrowanie na Dysku Google ma być dostępne w aplikacji w Ustawieniach. Tam pojawi się opcja „Włącz szyfrowanie”, ale także i „Deszyfrowanie stumieniowe”. Ta druga opcja ma pozwalać na to, by odszyfrowywać dokumenty, będąc podłączonym do sieci. Pliki będzie można także odszyfrowywać bezpośrednio na urządzeniu.

Będzie można szyfrować urządzenia także na samym urządzeniu, czyli dokumenty oznaczone jako offline. Jednak przy zmianie ustawień, pliki mają być usuwane z urządzenia. Zaszyfrowane pliki będą także oznaczone specjalną ikoną kłódki, co ma sprawić, że łatwiej będzie je odróżnić od reszty.

Zobacz też: Czy Huawei sprzeda Honora?

Google ostatnio testuje coraz więcej rozwiązań. Począwszy od własnego VPN-a, który ma być połączony z abonamentem Google One, a skończywszy na płatnym dostępie do niektórych opcji w Zdjęciach Google. Szyfrowanie plików na Dysku Google jest więc kolejnym krokiem, choć nie jest pewne, kiedy może się taka opcja pojawić. Cóż, trzeba czekać.

Źródło: XDA-Developers / Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.