Spotify to największy muzyczny serwis streamingowy na świecie, z którego korzystają miliony użytkowników. A skoro o milionach mowa, to firma właśnie wyłożyła prawie 900 milionów złotych na zakup platformy do hostowania podcastów o wdzięcznej nazwie Megaphone. To przejęcie zapewni gigantowi wyraźną przewagę nad konkurencją.

Spotify kupuje Megaphone i kolejny raz pokazuje, że wierzy w podcasty

Spotify Megaphone

Spotify kładzie ogromny nacisk na podcasty i chce się stać platformą numer jeden do ich odsłuchu oraz publikowania. Przejęcie Megaphone za kwotę 235 milionów dolarów, czyli około 900 milionów złotych, przybliża firmę do celu. Dzięki tej transakcji jeszcze więcej twórców otrzyma dostęp do zastrzeżonej przez Spotify technologii wstawiania reklam, określanej jako Streaming Ad Insertion.

Zobacz także: Blue Origin potwierdza – firma dostarczy cenny ładunek na Księżyc już w 2023 roku

SAI serwuje użytkownikom reklamy na podstawie ich preferencji w czasie rzeczywistym. To z kolei oznacza, że opracowana przez Spotify technologia musi podejmować szybkie decyzje co do materiałów, które pokazać konkretnemu słuchaczowi. Przejęcie Megaphone sprawia, że wszystkie hostowane na tej platformie podcasty, których liczba przekracza obecnie 5500, będą mogły wykorzystać opisywane rozwiązanie. A Megaphone to naprawdę duży gracz, z którego usług korzystają m.in. tacy giganci jak Slate, iHeartMedia czy Disney. A wy słuchacie podcastów na Spotify, czy wykorzystujecie do tego inne serwisy? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.