ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus 8 Pro

Nie instaluj tej aktualizacji na OnePlusie 8 lub OnePlusie 8 Pro, bo możesz stracić swoje dane

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

OnePlus cieszy się coraz większą popularnością. Smartfony tego producenta wyróżnia nie tylko dobra specyfikacja w konkurencyjnej cenie, a także wsparcie, jakie oferuje firma. Nie jest bowiem tajemnicą, że OnePlus wydaje aktualizacje szybko i sprawnie, choć tym razem powinęła mu się noga. Wypuszczone w ten weekend oprogramowanie jest wadliwe – jego instalacja może poskutkować utratą wszystkich danych.

Nie instaluj OxygenOS 11 open beta 3 – OnePlus ostrzega

OxygenOS 11 open beta 3

OnePlus wypuścił ostatnio otwartą betę numer 3 nakładki OxygenOS 11. Szybko okazało się, że aktualizacje jest wadliwa i nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego. Wielu nieszczęśników, którzy zdecydowali się na jej instalacje, straciło wszystkie dane ze swoich smartfonów po ich ponownym uruchomieniu. Niestety niektórzy użytkownicy nie mieli nawet szansy na odrzucenie tego oprogramowania, bo korzystali z automatycznych aktualizacji.

Zobacz także: Jaki smartfon do 3500 zł wybrać? 5 najlepszych propozycji na listopad 2020

Co dziwne, u pewnej osoby aktualizacja zainstalowała się sama pomimo wyłączonej automatyzacji. Na forum OnePlusa przedstawiciel firmy poinformował, co należy zrobić, by zatrzymać swoje dane, gdy zainstalowało się wadliwe uaktualnienie bez ponownego uruchamiania smartfona. Trzeba:

  1. Zainstalować ten plik APK
  2. Otworzyć zainstalowaną aplikację i wcisnąć przycisk „Keep data” (ang. „Zatrzymaj dane”)

Po wykonaniu tych czynności ponowne uruchomienie OnePlusa 8 lub OnePlusa 8 Pro obędzie się bez niespodzianek. Ten przypadek doskonale pokazuje, że warto robić kopie zapasowe. Powiedzenie, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią backupy i tych, którzy dopiero zaczną, jest wciąż aktualne.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy