Marek Zagórski podczas Ericcson Radio Tech Day zaznaczył, że Polska jest jednym z głównych innowatorów 5G w Europie. Według byłego ministra cyfryzacji polskie firmy powinny korzystać z potencjału, jaki daje 5G, ale również m.in. sztuczna inteligencja. Marek Zagórski powiedział także, że inteligentna produkcja w Polsce może przynieść wzrost PKB nawet o 7 mld euro.

Polska jednym z głównych innowatorów 5G w Europie?

Rozwój oprogramowania 5G i komponentów radiowych w Polsce, które są realizowane już m.in. przez firmę Ericsson pomaga Polsce być jednym z wiodących innowatorów 5G w Europie. Sieci 5G będą stanowiły fundament dla rozwoju nowych usługi aplikacji, które dokonają znaczących zmian w wielu gałęziach gospodarki – powiedział podczas Ericsson Radio Tech Day Marek Zagórski, były minister cyfryzacji, obecnie Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik d/s Cyberbezpieczeństwa.

Ericsson Radio Tech Day to wydarzenie online, na które firma zaprosiła prelegentów z branży ICT. Profesor Mischa Dohler z King’s College London powiedział, że 5G to nie tylko rozwój technologiczny, ale też zmiana filozofii działania. Martin Mellor, szef Ericssona w Polsce, podkreślił natomiast zaangażowanie firmy w naszym kraju.

Czytaj także: NASA prezentuje najbardziej mroczne zdjęcia naszego Słońca

W Łodzi i Krakowie działa centrum badawczo-rozwojowe, natomiast w Tczewie produkowany jest sprzęt radiowy, który potrafi obsłużyć 4G i 5G. Z efektów pracy polskich inżynierów korzystają operatorzy telekomunikacyjni w wielu krajach świata, w Polsce są to Play i Polkomtel.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.