NASA podzieliła się oszałamiającym i unikalnym wizerunkiem Słońca. Dała w ten sposób ludziom możliwość poznania tej ciemnej strony Słońca. Oczywiście, parafrazując stary suchar, możliwe, że te zdjęcia zostały zrobione w nocy. Jednak NASA twierdzi, że to kwestia odpowiednich filtrów i kontrastu. To wszystko sprawia, że aktywne regiony Słońca wyglądają jasno i wyraźnie. Te spokojniejsze są natomiast niemalże czarne. Oferuje to spojrzenie na gwiazdę w sposób, którego nie moglibyśmy się spodziewać. Poniższy obraz został wygenerowany na podstawie danych pozyskanych przez Solar Dynamics Observatory.

Zdjęcie mrocznego Słońca

Zdjęcie mrocznego Słońca

Nowy obraz został stworzony przy użyciu 193 i 171 angstremów, które są dwiema różnymi długościami fal, często przedstawionymi w żółtych i złotych odcieniach. Rezultatem jest niewyraźne słońce podkreślające ogniste aktywne regiony, przypominające coś w rodzaju wirujących smug złotego i czerwonego światła. Według NASA aktywne regiony Słońca wyglądają jaśniej niż reszta, ponieważ emitują więcej energii i światła. To natomiast kieruje się w stronę intensywnego i złożonego zbioru pól magnetycznych w koronie Słońca.

Zobacz też: Nokia 6300 4G i 8000 4G stają się faktem? Wyciek specyfikacji budzi podejrzenia

NASA często tworzy obrazy poprzez łączenie danych lub kilku obrazów, tworząc kompozycję, która jest następnie przetwarzana w celu dodania koloru i innych istotnych szczegółów. W niektórych przypadkach kolory są reprezentatywne dla różnych aspektów danych, co pomaga widzom wizualizować coś, czego w przeciwnym razie nie bylibyśmy w stanie zobaczyć gołym okiem. To oznacza, że Słońce nie wygląda w ten sposób nawet dla czujników, które odebrały ten obraz. Jest to po prostu wizualizacja dostosowana dla naszego wąskiego zakresu obserwowania świata. Wygląda ona jednak naprawdę zjawiskowo.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.