Rynek telefonów komórkowych Q3 2020

Pamiętacie kultową Nokię 6300? HMD zamierza wydać jej współczesną wersję

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Odkąd firma HMD Global otrzymała licencję na produkcję i sprzedaż telefonów pod marką Nokia, fińska firma postanowiła ożywić klasyczne modele. W ten sposób dostaliśmy kilka nostalgicznych kopniaków po nerkach pod postacią Nokii 3310 w wariantach 2G, 3G i LTE, Nokię 8810 czy 2720. Wszystkie one zostały dostosowane do nowych czasów, część z nich to nawet coś w rodzaju prostych smartfonów dzięki systemowi KaiOS. Wiele wskazuje na to, że firma nie zamierza na tym poprzestać i chce wskrzesić kolejne legendy. A Nokia 6300 jest jedną z nich.

Nokia 6300 4G – legenda powraca

Nokia 6300 4G

No dobrze, ale pamięta ktoś jeszcze Nokię 6300? Jest to ponad 14-stoletni prosty telefon, który nie odznaczał się niczym szczególnym, jeśli chodzi o czystą specyfikację. Ot, dość słaby aparat, nawet jak na swoje czasy, kilka MB pamięci wbudowanej – z możliwością rozszerzenia jej kartą microSD, za to z całkiem sporą rozdzielczością ekranu — tak, 320 × 240 pikseli nie było wtedy w prostych telefonach aż tak oczywistym wyborem. Tym, co przemawiało na korzyść tego modelu był jednak jego wygląd i metalowa obudowa. Nokia 6300 była po prostu piękna i wciąż wygląda świetnie. Cieszy więc fakt, że HMD ma przywrócić ją do życia, z resztą nie tylko ją. Mamy dostać także odświeżoną wersję Nokii 8000.

Zobacz też: Realme ma co świętować – kolejny kamień milowy przekroczony!

Informacje te zostały poparte szczegółami znalezionymi na stronie duńskiego operatora Telia. Jego lista urządzeń z obsługą połączeń Wi-Fi obejmuje jeszcze nieogłoszone modele Nokia 6300 4G i Nokia 8000 4G. Niestety, niewiele wiadomo na temat ulepszeń, jakie mają dotknąć te urządzenia. Mam jednak nadzieję, że HMD tego nie zepsuje i zachowa największe zalety oryginału. Mały, zgrabny telefon w metalowej obudowie i nowoczesnymi funkcjami? Gdyby jeszcze był wodoszczelny, to byłby to dla mnie idealny telefon awaryjny.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy