ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Braki Nintendo Switch

Nintendo Switch wciąż sprzedaje się jak ciepłe bułeczki – konsolę ma już prawie 70 mln osób

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nintendo to bardzo lubiana firma, która słynie przede wszystkim z konsol. Jej najnowszą propozycją jest obecnie wydany w 2017 roku Switch, który jak się okazało, wciąż sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Potwierdzają to wyniki finansowe firmy za 3 kwartał 2020 roku. Nintendo zdecydowanie nie może narzekać.

Sprzedaż Nintendo Switch – wyniki za 3 kwartał 2020

Nintendo Switch sprzedaż

Nintendo Switch to obiektywnie bardzo udana konsola, o czym świadczą opinie wielu użytkowników. Dziś dowiedzieliśmy się, że w okresie lipiec – wrzesień urządzenie rozeszło się w 6,86 milionach egzemplarzy. To z kolei przekłada się na 40-procentowy wzrost w stosunku do sprzedaży z tego samego okresu rok wcześniej. W sumie Nintendo Switch znalazł już 68,3 milionów nabywców.

Zobacz także: Kolejna darmowa gra na Steamie – tym razem padło na Kingdom: Classic

Trzeci kwartał był nie tylko bardzo udany, ale też lepszy niż poprzedni – w drugim do rąk użytkowników trafiło „tylko” 5,68 milionów egzemplarzy konsoli. Tak dobre wyniki sprawiły, że Nintendo podniosło swoje oczekiwania finansowe i spodziewa się, że do końca marca 2021 roku osiągnie 450 miliardów jenów zysku operacyjnego. Oczywiście nie samymi konsolami Nintendo żyje, bo świetnie radzi sobie też segment gier – np. Animal Crossing: New Horizons trafiło już do rąk 26,04 milionów osób, stając się drugim najlepiej sprzedającym się tytułem na Switcha zaraz po Mario Kart 8 Deluxe. A wy dołożyliście swoją cegiełkę do tak dużego sukcesu Nintendo? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy