Jeżeli lubicie pixelart i klimat retro, to w najbliższych dniach powinniście odwiedzić platformę Steam. Trwa promocja, dzięki której można zgarnąć zupełnie za darmo bardzo pozytywnie ocenianą produkcję. Kingdom: Classic co prawda był drogi, bo kosztował zaledwie 17,99 zł. Jednak jeżeli jest okazja bezpłatnego dodania go do swojej biblioteki, to dlaczego mielibyśmy nie skorzystać?

Kingdom: Classic będzie dostępne za darmo tylko przez kilka dni – warto się więc pospieszyć

Kingdom: Classic to pixelartowa mieszanka strategii i RPG. Główny bohater, czyli król – stara się zdobyć poddanych i rozbudować swoje królestwo. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 75/100. Nie jest więc źle jak na grę, którą stworzyła zaledwie jedna osoba. Kingdom: Classic możecie pamiętać jeszcze z czasów, gdy rozkwitał rynek gier przeglądarkowych. Jego popularność sprawiła, że doczekał się pełnej i znacznie bardziej rozbudowanej wersji. Planowano także przeniesienie go na urządzenia mobilne, lecz niestety projekt anulowano. Warto także wspomnieć, że powstały kolejne dwie części serii. Kingdom Two Crowns oraz Kingdom: New Lands trafiły już nie tylko na PC, ale także na smartfony. Jeżeli więc spodoba wam się darmowa jedynka i będziecie mieli ochotę na więcej, to macie wybór – kupić kolejne części na Steamie lub w Google Play. Produkcje te nie posiadają języka polskiego. Jednak nie powinno to stanowić problemu. Brak w nich rozbudowanych dialogów i skomplikowanych misji.

Zobacz także: Wkrótce startuje otwarta beta Worms Rumble

Kingdom: Classic można zgarnąć za darmo do 6 listopada (piątek). Ceny pozostałych części serii są obecnie obniżone. Kingdom Two Crowns 40 a Kingdom: New Lands o 80 %. Przypominam, że konkurencja nie śpi i również oferuje bezpłatne gry. W Epic Games Store możecie obecnie dodać do swojej biblioteki dwie bardzo ciekawe produkcje. Są to Blair Witch oraz odświeżona wersja Ghostbusters. Jeżeli was interesują, to musicie się pospieszyć, ta promocja zakończy się już jutro.

Źródło: kingdomthegame.com, Steam, PC Gamer, Metacritic, GameSpot, Epic Games Store

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.