Bryzgoszczelny ultracienki smartfon od Fujitsu

3 minuty czytania
Komentarze

Podczas gdy oczy osób interesujących się tematyką Androida i jego ekosystemu zwrócone są na międzynarodowe targi CES 2012 i wszyscy bacznie obserwują poczynania światowych gigantów wśród producentów smartfonów, mało kto zwraca uwagę co dzieje się na rynku azjatyckim. Doświadczenie pokazuje jednak, iż właśnie tam powstaje wiele naprawdę korzystnych cenowo i funkcjonalnie urządzeń, które z czasem za sprawą niektórych operatorów europejskich przybywają na Stary Kontynent. Chociażby przykład ZTE Blade bądź Mi-One dobitnie pokazuje jaki potencjał drzemie w tamtejszym przemyśle elektronicznym.

Właśnie jednym z takich ciekawych urządzeń jest najnowszy smartfon produkcji japońskiego koncernu Fujitsu, a konkretnie model ARROWS ES IS12F, który w ostatnich dniach wszedł do sprzedaży w dwóch sieciach komórkowych w kraju Kwitnącej Wiśni.

Gdy spojrzymy w oficjalną specyfikację możemy zacząć zastanawiać się, co w tym produkcie z kraju samurajów wyróżnia go z tłumu innych modeli, aby wart był naszego zainteresowania. Jednordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM8655 o taktowaniu 1,4 GHz, GPU Adreno 205 i 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości WVGA wykonany w technologii AMOLED, raczej nie są szczytem innowacyjności jeśli chodzi o nowoczesne smartfony roku 2012. Jednak z pewnością słuchawka ta nie ma na celu zawojowania high-endu, a raczej celuje w średnią półkę cenową. Co zatem może skusić potencjalnego nabywcę?

Najmocniejszym argumentem przemawiającym za tym urządzeniem zdaje się być bardzo udane łączenie zestawu wielu przydatnych funkcji, kompaktowości oraz odporności na trudy codziennego użytkowania- o czym świadczyć może zastosowanie ekranu wykonanego ze wzmocnionego szkła Corning Gorilla Glass, czy też metalowej obudowy „Ultra ToughGuard” odpornej na zarysowania i ścieranie podczas noszenia w ubraniu. Smartfon ten będąc drugim najcieńszym tego typu sprzętem na świecie (zresztą zaraz po wcześniejszym modelu tego producenta, F-07D), oferując grubość 6,7 mm przy wadze 105 g, jest również odporny na zalanie – co ucieszy osoby wykorzystujące swój kawałek mądrej technologii w czasie aktywnej pracy w terenie.

ARROWS ES IS12F oprócz tego wyposażony jest w czuły aparat 5,11 Mpx z czujnikiem CMOS i możliwością nagrywania filmów HD, wsparcie dla technologii DLNA, Bluetooth Dial-Up oraz opcję przesyłania plików pomiędzy nim a PC za pomocą WiFi.

Producent chcąc rozpieścić swoich klientów, zadbał o właściwe dopracowanie systemu, którym standardowo ma być Android 2.3 Gingerbread z bliżej nieznaną nakładką. W standardowym ROMie zatem znaleźć można: mobilny słownik, mechanizm automatycznego dostosowywania głośności, inteligentny budzik oparty o akcelerometr czy autorską klawiaturę Fujitsu – NX!Input. Niestety nic nie wiadomo na temat ewentualnej aktualizacji do Ice Cream Sandwich.

Urządzenie sprzedawane jest w 2 wersjach kolorystycznych: „Ruby Red” i „Gloss Black”.

Na papierze smartfon prezentuje się dość korzystnie, będąc uniwersalnym, a przy tym także solidnie wykonanym telefonem. Jeśli jego cena osiągnie akceptowalną wartość, być może stanie się hitem i któryś z europejskich operatorów zdecyduje sie go sprowadzić na nasz rynek.

A czy Wy zdecydowalibyście się na taką „randkę w ciemno” z nowym wytworem – dość egzotycznej jeśli chodzi o smartfony – firmy Fujitsu?

 

Źródło: fujitsu.com, GSMArena

Motyw