Netflix tylko z dźwiękiem

Dwa dni Netflixa za darmo dla całego kraju – nowy pomysł platformy na promocję

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Netflix to niekwestionowany lider w branży streamingowej skupiającej się na filmach i serialach. Dostęp do platformy jest stosunkowo tani, choć oczywiście nie wszyscy mogą sobie pozwolić na comiesięczne opłacanie abonamentu. Dobra wiadomość jest taka, że w pewnym kraju wkrótce będzie można korzystać z Netflixa za darmo przez całe dwa dni. A zła? Nie w naszym.

Netflix za darmo na dwa dni – o co chodzi?

netflix za darmo

Netflix skończył z darmowymi okresami próbnymi, jednocześnie pozbawiając źródła dochodu wielu osób sprzedających konta na Allegro czy innych portalach aukcyjnych. Zamiast tego firma zamierza się skupić na innych formach promocji. Jak potwierdził portal Variety, już od 4 grudnia wszyscy obywatele Indii będą mogli korzystać z Netflixa zupełnie za darmo przez całe dwa dni. Aby zacząć oglądanie, nie będzie trzeba nawet zakładać konta – wystarczy odpalić stronę serwisu lub aplikację.

Zobacz także: „Niewyjaśnione tajemnice” i inne nowości już na Netflix! Zobacz, co dziś dodano

Tym sposobem Netflix chce przyciągnąć do siebie nowych subskrybentów. Dwa dni to zazwyczaj za mało, by skończyć serial, więc z pewnością wiele osób wykupi dostęp do platformy choćby tylko po to, by obejrzeć do końca produkcję, która okazała się ciekawa. Nie da się ukryć, że taktyka giganta wydaje się mieć sens. Całe wydarzenie będzie nosić nazwę „StreamFest”, a Netflix liczy, że przyjmie się już na dobre w świadomości zwolenników serwisów streamingowych z filmami i serialami w ofercie. Na razie nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle podobny event odbędzie się w innych krajach, choć gdy pojawi się jakaś informacja, to na pewno o niej napiszemy. Co sądzicie o pomyśle Netflixa? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy