android 5.0 lollipop material design facebook 3

 

Mobilna aplikacja Facebooka nie jest zbyt często wychwalana. Głównie ze względu na zasoby, które pochłania. Niestety, nie wiemy czy najpopularniejszy portal społecznościowy planuje to poprawić, ale dowiedzieliśmy się, że pojawią się zmiany w wyglądzie samej aplikacji.

 

Nie należy spodziewać się rewolucji, co też możecie zauważyć na początku newsa. Nowa wersja mobilnej aplikacji Facebooka, która w najbliższym czasie zostanie wprowadzona do sklepu Play dla wszystkich, ma jedynie nawiązywać do Material Design. To też może oznaczać problem z instalacją samego programu, na który narzeka wiele osób pracujących z urządzeniami pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Ta drobna poprawka w wyglądzie dotyczy klawisza akcji, za pomocą którego możemy dodać post, udostępnić naszą lokalizację czy też wstawić zdjęcie. Niby drobna zmiana, ale pokazuje, że Facebook jednak nie idzie tylko swoim torem, a również zaczyna czerpać z tego, co sugeruje Google.

 

Mimo wszystko, nie uważacie, że programiści Marka Zuckerberga powinni się bardziej skupić na poprawie optymalizacji głównej aplikacji oraz Messengera?

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.