google2

W urządzeniach wyposażonych w system od Google znaleźć możemy wiele różnych procesorów i GPU. Wygląda na to, że w przyszłości lista zostanie wzbogacona o kolejne dwie pozycje. Niby nic szczególnego gdyby nie fakt, iż mają to być jednostki opracowane przez giganta w Mountain View.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Jak donosi portal Android Invasion (powołując się na własne źródło) Google już w tej chwili pracuje nad nowym procesorem i GPU dla urządzeń wyposażonych w Androida. Znaleźć je będzie można prawdopodobnie w następnym urządzeniu z serii Nexus, o którym powinniśmy usłyszeć więcej później w tym roku. Według jednego z programistów giganta – Google chce stworzyć produkt, który będzie następnie wspierany przez dłuższy czas, podobnie jak w przypadku Apple i iPhona. O ile właśnie próby stworzenia przez giganta z Moutain View własnego procesora i GPU mogą niektórych zaskakiwać, o tyle chęć konkurowania z Apple już nie. Aby ta rywalizacja nabrała pełniejszego wymiaru Google potrzebuje zatem urządzenia wyposażonego we własne procesory.

nexus

W chwili obecnej nie uzyskano żadnego potwierdzenia na temat prowadzonych prac. Ciągle zatem pozostawać będziemy jedynie w sferze spekulacji. Przynajmniej do czasu oficjalnego potwierdzenia ze strony Google.

A co Wy sądzicie o tym pomyśle? To dobry krok, jeżeli Google chce przystąpić do pełniejszej konfrontacji z Apple? A może lepiej dla niego jest pozostać przy sprawdzonych podzespołach innych producentów?

źródło: androidguys.com

Mariusz Maciejewski