Tęczowe naklejki od Facebooka zobaczyliśmy w ten weekend. Oddział popularnego portalu społecznościowego zachęcił, by korzystać z nich, załączając je w komentarzach i postach. Okazuje się jednak, że w Polsce naklejki się nie pojawią.

Dlaczego w Polsce nie pojawią się tęczowe naklejki od Facebooka?

Show your Pride and support for the LGBTQ+ community with the new Coming Out Day sticker pack! These stickers can be…

Opublikowany przez LGBTQ@Facebook Sobota, 10 października 2020

Tęczowe naklejki mają stanowić wyraz solidarności ze społecznością LGBT. Jedna z internautek zwróciła jednak uwagę na fakt, że nie może znaleźć nowych naklejek. Postanowiła więc zapytać, czy są one dostępne we wszystkich krajach.

Aby chronić osoby mieszkające tam, gdzie jako osoby LGBT+ mogą być narażone na niebezpieczeństwo, zdecydowaliśmy się ukryć naklejki w niektórych krajach – taką odpowiedź uzyskała internautka. Polska jest właśnie jednym z takich krajów. Pozostałe to m.in. Afganistan, Białoruś, Bangladesz, Azerbejdżan, Egipt, Libia, Arabia Saudyjska, Rosja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, a także Pakistan. Część internautów z Polski nie popiera jednak troski Facebooka o bezpieczeństwo osób LGBT. Niektórzy użytkownicy portalu wskazują, że jej efekt jest wręcz odwrotny, bo społeczność LGBT jest ignorowana i ukrywana. W Polsce jeszcze bardziej potrzebujemy tych naklejek – pisze jeden z internautów i dodaje, że swoim postępowaniem Facebook tak naprawdę wspiera konserwatywny rząd.

Czytaj także: Zaprzeczanie Holokaustowi – Facebook mówi stanowcze nie

Facebook zapewnił, że przejawy braku tolerancji dla mniejszości będą potępiane. Cel to sprawienie, by portal pozostał bezpiecznym miejscem dla społeczności LGBT.

źródło: polsatnews.pl, facebook.com/LGBTQ

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.