Samsung Galaxy A42 5G w Polsce pojawić ma się już w przyszłym miesiącu, ale dalej nie poznaliśmy jego ceny. Trzeba jednak mieć nadzieję, że ta nie będzie zbyt wysoka, co zresztą zapowiada sam producent. Sprzęt bowiem reklamuje jako „najbardziej przystępny cenowo smartfon z 5G”, a to już musi coś oznaczać. Czy warto na urządzenie czekać?

Samsung Galaxy A42 5G w Polsce

Samsung Galaxy A42 5G
Samsung Galaxy A42 5G

Nowy model zaprezentowano niedawno. Tak samo, jak jego specyfikację. Teraz okazuje się, że sprzęt trafi do polskiej dystrybucji w połowie listopada. Niestety, ale producent nie podał jeszcze jego ceny, więc tutaj czeka nas niespodzianka. Można jedynie mieć nadzieję, że będzie to niespodzianka z gatunku tych miłych. Sam smartfon prezentuje się całkiem przyzwoicie, jeżeli chodzi o jego wygląd. Użytkownicy dostaną spory wyświetlacz AMOLED z niewielkim wcięciem na kamerę do selfie pośrodku. Warto tutaj dodać, że czytnik linii papilarnych znajdzie się pod ekranem, co jest miłą niespodzianką. Mówimy tutaj o średniopółkowcu, więc to nie było takie oczywiste. Do tego dochodzi także sensowny zestaw obiektywów, jak na tego rodzaju sprzęt. Nie powinno się także zapominać o sporej baterii (5000 mAh) i szybkim ładowaniu. I do tego oczywiście możliwość obsługi sieci 5G, choć ta w Polsce dostępna jeszcze nie jest. Samsung Galaxy A42 5G w Polsce zadebiutuje w listopadzie, a kiedy poznamy jego cenę, damy wam o tym znać.

Zobacz też: Płatności Google Pay bez kodu PIN w mBank – nadchodzą zmiany.

  • Wyświetlacz: Super AMOLED Infinity-U, przekątna 6,6 cala, rozdzielczość HD+
  • Procesor: SM 7225 (Global) – dwurdzeniowy 2,2 GHz + sześciordzeniowy 1,8 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Pamięć Flash: 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy do 1 TB za pomocą karty microSD
  • Aparat front: 20 Mpix (F2.2)
  • Aparaty tył: 48 Mpix (F1.8); 8 Mpix (F2.2, ultraszerokokątny); 5 Mpix (F2.4, czujnik głębi); 5 Mpix (F2.4, makro)
  • Akumulator: 5000 mAh z szybkim ładowaniem 15 W
  • Wymiary: 164,3×75,9×8,6 mm
  • Waga: 193 gramy

Źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.