android one lollipop 5.1

W zeszłym roku informowaliśmy Was o tym, że na przełomie lutego i marca może pojawić się kolejna wersja Androida. Tak też się stało. Lollipop oznaczony numerem 5.1 już zawitał na niektórych urządzeniach w Indonezji i na stronie Google.

Skoro jest to tak drobna zmiana numeracji oraz praktycznie niepromowana przez Google to nie możemy spodziewać się wielu nowości. Tak też jest w rzeczywistości i Android 5.1 Lollipop to głównie poprawki. Użytkownicy nie zauważyli poważnych różnić w stosunku do poprzedniej wersji systemu, a producent nie ujawnił jeszcze listy zmian. Mimo wszystko, najprawdopodobniej wprowadzono tryb cichy, którego brakuje w obecnie znanej nam wersji „Lizaka”. Oprócz tego można spodziewać się wyeliminowania problemu z WiFi, a także ogólnej poprawie wydajności urządzeń oraz zarządzaniem energią.

android 5.1 lollipop one

Kiedy dowiemy się czegoś więcej? Trzeba czekać na aktualizację na Nexusach. Obecnie jedynie urządzenia z serii Android One mogą pochwalić się systemem Lollipop oznaczonym numerkiem 5.1.

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.