ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Lollipop po raz pierwszy w raporcie Google!

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
Android-logo-wordmark

Jak co miesiąc Google na swojej stronie udostępniło informacje o wersjach systemu zainstalowanych na smartfonach użytkowników. Co ciekawe po raz pierwszy w zestawieniu ukazał się najnowszy system Android 5.0 Lollipop i to z wynikiem 1,6 %.

chart

W porównaniu do poprzedniego miesiąca wzrost zaliczył tylko Kitkat (+0,6 %) i zanotował wynik 39,7%. Jest to obecnie najczęściej używany system giganta z Mountain View. Spadki objeły prawie wszystkie wersje. Rodzina Jellybean łącznie straciła  1,5 procent udziałów na rynku, najwięcej Android 4.1 (0,8 %). Starsze wersje już od dawna notują cykliczne spadki. Ice Cream Sandwitch posiada 6,4 %, Ginbgerbread – 7,4 %. Jedyną wersją która utrzymała poziom popularności jest Froyo z zaledwie 0,4 % udziałów.

Musimy wziąć pod uwagę fakt, że metodologia Google nie odzwierciedla prawdziwego rynku smartfonów z Androidem na świecie. Firma sprawdza ile smartfonów z jakim systemem przez ostatnie 7 dni korzystało ze sklepu Google Play. Musimy wziąć pod uwagę, że systemy starsze niż Froyo nie obsługują nowego sklepu. Nie wszyscy mają także dodane konto Google. Pomimo tego statystyki można traktować jako dość dokładne.

A Wy jaką wersje systemu posiadacie na swoim smartfonie?

Źródło: developer.android.com

Sprawdź najnowsze wpisy