W sieci ukazał się poradnik dla seniorów o korzystaniu z internetu, przygotowany przez fundację Digital Poland. Jego celem jest wprowadzenie starszego pokolenia Polaków w cyfrową rzeczywistość. Co ważne, publikacja jest dostępna bezpłatnie.

Co zawiera poradnik dla seniorów od fundacji Digital Poland?

Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie – to tytuł publikacji dla starszych osób, o której piszemy. Poradnik ma 120 stron, na których oprócz standardowego tekstu są też liczne ilustracje i adnotacje. Autorzy poruszają m.in. tematykę aplikacji mobilnych, przeznaczenia poszczególnych elementów smartfona i komputera, załatwiania prostych, codziennych spraw przy wykorzystaniu internetu. Poradnik zawiera również dodatkowe rady związane z naprawdę podstawowymi kwestiami, które dla użytkowników sieci są oczywiste, np. nieużywanie polskich znaków w adresach witryn internetowych. Nawet osoba, która z internetem nie miała żadnej styczności, po lekturze powinna mieć opanowane podstawy.

Dlaczego powstanie takiej publikacji ma duże znaczenie? W dobie epidemii koronawirusa, kiedy wszystkie sfery życia przenoszą się do sieci – wiedza na temat Internetu jest seniorom niezbędna – uważa fundacja Digital Poland i wskazuje na badania, według których tylko 30,2% Polaków powyżej sześćdziesiątego roku życia korzysta z internetu. Tymczasem sieć to miejsce nie tylko dla młodych ludzi. Seniorzy, którzy są online, mogą za jej pomocą np. uczestniczyć w zdalnych wykładach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, sprawdzić rozkład autobusów przed dotarciem na przystanek czy zarezerwować wizytę lekarską.

Czytaj także: Festiwal Cyfryzacji 2020 trwa – 10 dni edukacji m.in. o technologii i innowacjach

Poradnik można bezpłatnie pobrać na stronie internetowej fundacji. To pewien paradoks, że publikacja dla osób, które nie korzystają jeszcze sprawnie z internetu, jest dostępna właśnie w sieci. Dlatego jeśli macie w rodzinie seniorów mniej obytych z technologią, możecie wysłać lub wydrukować im ten poradnik.

źródło: Digital Poland

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.