samsung-i9000

Pojawiające się w zeszłym tygodniu informacje jakoby Samsung Galaxy S oraz Galaxy Tab miały nie otrzymać aktualizacji do Androida 4.0 spowodowały na tyle negatywne reakcje ze strony użytkowników, iż koreański gigant postanowił raz jeszcze rozpatrzyć podjętą decyzję. Płynące z Korei sygnały mówią o zastosowaniu przez Samsunga swoistego rodzaju kompromisu w postaci tzw. „value pack”.

Czym jest „value pack”?

To szereg usprawnień znanych z najnowszego systemu Google lub, jak twierdzi portal xda-developers, wersja Lite Androida 4.0. W każdym bądź razie wspomniany pakiet oferować ma poprawę w zakresie multitaskingu, zwiększoną prędkość przeglądania stron www, nowe widgety oraz usprawnienia dla oprogramowania kamery. Nie powinno zabraknąć również tak popularnych funkcjonalności ICS jak Android Beam oraz Face Unlock.

Przypomnijmy, że Samsung Galaxy S otrzymał do tej pory dwie duże aktualizacje: do Androida 2.2 (Froyo) i Androida 2.3 (Gingerbread). Najnowsza aktualizacja systemu nie znalazała się jednak na omawianym urządzeniu. Powodem takiej sytuacji nie był wcale hardware urządzenia (spełnia on wymagania Androida 4.0), a ograniczenia wynikające z zastosowania TouchWiz. Najnowszy system Google ograniczałby bowiem pełne doświadczenie podczas korzystania z wspomnianego interfejsu, do którego przyzwyczajeni są użytkownicy.

Touchwiz30

W chwili obecnej Samsung nie wydał żadnego oficjalnego potwierdzenia o pracach nad „value pack”. Pozostaje nam zatem jedynie czekać na rozwój wydarzeń i mieć nadzieję, że milionowa rzesza użytkowników Galaxy S nie zostanie pozostawaniona na lodzie.

A Was (użytkowników Samsunga Galaxy S i nie tylko) takie rozwiązanie satysfakcjonuje? Lepszy „value pack” niż nic? A może Galaxy S należy się pełna aktualizacja? Piszcie w komentarzach.

źródło: androidandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Maciejewski