Nie brakuje ludzi, którzy z różnych przyczyn, jak na przykład słabe łącze internetowe, chcą mieć całą swoją bibliotekę gier przy sobie. Jednak w przypadku usług jak Xbox Game Pass nie jest to łatwe zadanie. W końcu w jej ramach dostajemy ponad 200 gier. I tak brzmi to, jak absurd, ponieważ szeroki wybór oznacza, że nie wszystko trafi w nasz gust. Jednak WD właśnie wydało zewnętrzny dysk twardy dedykowany dla Xboxa. I jego głównym celem jest… pomieszczenie wszystkich gier z Xbox Game Pass.

Dysk WD na wszystkie gry z Xbox Game Pass

Dysk WD na wszystkie gry z Xbox Game Pass

No dobrze, głównym jego celem jest przynosić zyski producentowi. Samo hasło o tym, że ma pomieścić całość biblioteki Xbox Game Pass to jedynie żartobliwy chwyt marketingowy. Ale działa! Jak to powiedział pewien kabaret w czasach, kiedy ta forma rozrywki była chociaż trochę zabawna. Oczywiście za samymi przechwałkami stoją również dowody. Podczas testowania dysku do gier WD_Black D10 firmy Western Digital, Mike Fahey z Kotaku postanowił pobrać każdy tytuł z usługi. Stwierdził, że proces ten trwał około tygodnia, jednak ostatecznie wszystko zmieściło się na dysku 12 TB i pozostało mu około 7,5 terabajta miejsca. To dobrze, ponieważ po przejęciu Bethesdy szybko będzie musiał pobrać całkiem sporą bibliotekę kolejnych gier.

Zobacz też: Exynos 1000? Zapomnijcie! Samsung Galaxy S21 zasługuje na coś więcej

Warto tu się na chwilę zatrzymać i wyjaśnić kilka spraw. Otóż dysk 12 TB jest dedykowany konsoli Xbox One. Nie należy więc się spodziewać gigantycznej konstrukcji SSD. Jest to HDD o prędkości 7200 obr/min. w zewnętrznej obudowie. Dużą zaletą konstrukcji jest aktywne chłodzenie. Producent chwali się, że dysk ma prędkość odczytu do 250 MB/s i może pomieścić do 300 gier AAA po 36 GB. Urządzenie jest wyposażone w dwa porty USB typu A o mocy 7,5 W, które mogą być używane do ładowania innych akcesoriów. Na początku tego miesiąca dowiedzieliśmy się, że nabycie każdego fragmentu zawartości na platformie cyfrowej Steam kosztowałoby nieco ponad pół miliona dolarów. Urządzenie zostało wycenione na 299,99 USD. Czyli na tyle samo, co nowy Xbox Series S. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.