Microsoft Surface Duo to smartfon na wskroś oryginalny. Co prawda sama konstrukcja była już wcześniej wykorzystywana przez kilku producentów, ale to Amerykanie chcą na poważnie pokazać, że ma to sens. Tylko jak dwa osobne wyświetlacze, połączone zawiasem wypadają pod kątem wytrzymałości? Sprawdził to oczywiście Zack z kanału JerryRigEverything, więc w ten sposób możemy podzielić się z Wami kilkoma ciekawostkami między innymi z zakresu wykonania Surface Duo. Jak to bywa w przypadku filmów wspomnianego pana, lekko nie jest.

Microsoft Surface Duo jest wytrzymały, ale plastikowe wykonanie lubi się wyginać

Przede wszystkim Microsoft postanowił, że stworzy korpus z tworzywa sztucznego, który będzie łączył dwie, szklane tafle. Decyzja zapewne wynika z konieczności ograniczenia wagi urządzenia. Jedynie połówki smartfona składają się ku sobie z pomocą metalowego zawiasu. Ten swoją drogą wygląda na trwały i dobrze wykonany. W końcu Surface Duo będzie zdecydowanie częściej i bardziej rozkładany w porównaniu do tradycyjnych składanych urządzeń. Tymczasem przejdźmy do samej wytrzymałości – reakcję plastiku i szkła każdy może przewidzieć, czyli ten pierwszy łatwo się zdziera, a drugi ma tradycyjną dla siebie odporność na zarysowania. Z kolei wyświetlacz AMOLED pod wpływem wysokiej temperatury trwale się uszkadza. Jednak kluczową okazała się próba wyginania. Surface Duo pod dużym naciskiem nie uszkadza się, ale trwale odkształca. Tym sposobem lepiej unikać ściskania sprzętu, a tym bardziej siadania na nim.

Zobacz też: Nintendo kończy produkcję jednej ze swoich najpopularniejszych konsol.

Czy Microsoft odpowiednio podszedł do tematu wykonania Surface Duo? Na pewno jest to swego rodzaju kompromis ergonomii i wytrzymałości. Normalnie użytkowany smartfon nie powinien sprawiać problemów. Za to dobrze wykonany zawias dobrze się zapowiada, więc teraz tylko poczekajmy na europejską premierę.

Źródło: YouTube (JerryRigEverything)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.