Na Mapach Google można zobaczyć nie tylko lokalizację ładowarek GreenWay, ale także ich dostępność w konkretnym momencie. To efekt integracji systemu informatycznego GreenWay z Mapami Google. Teraz użytkownikom samochodów elektrycznych ma być łatwiej.

Dostępność ładowarek GreenWay widoczna na Mapach Google

Dzięki wdrażanemu rozwiązaniu na Mapach Google sprawdzimy nie tylko lokalizację poszczególnych stacji ładowania, ale również ich dostępność w tym momencie. Gdy podróżujemy i szukamy interesujących nas miejsc na Mapach Google, jednocześnie możemy sprawdzić dostępność znajdujących się w pobliżu naszych stacji ładowania – tłumaczy Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. Widać to na zdjęciu powyżej – oprócz danych lokalizacyjnych i zdjęć stacji ładowania, wyświetla się status dostępności poszczególnych złączy.

GreenWay informuje, że nowa funkcjonalność jest już powszechnie dostępna dla wszystkich użytkowników Map Google. Warto jednak pamiętać, że integracja systemu GreenWay z Mapami Google jest jeszcze na etapie testów. Dokładność wyświetlanych informacji jest wysoka, ale nie zaszkodzi potwierdzenie ich w aplikacji GreenWay.

Czytaj także: Chcesz, by telefon nie mógł cię śledzić? Zobacz, jak łatwo wyłączyć wszystkie czujniki

Aplikacja GreenWay pozwala zapoznać się z informacjami o stacjach ładowania GreenWay, a także o stacjach partnerskich. Prezentowane są dane w czasie rzeczywistym. Dzięki aplikacji można także rozpocząć i zakończyć proces ładowania, sprawdzić status oraz prędkość ładowania, a także zużycie energii. Można również przejrzeć historię ładowań i rozliczeń.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.