ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
android wylacz czujniki

Chcesz, by telefon nie mógł cię śledzić? Zobacz, jak łatwo wyłączyć wszystkie czujniki

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Smartfony to niesamowite urządzenia, które od lat ułatwiają nam życie. Dzięki nim możemy szybko sprawdzić informacje, zobaczyć, czy pogoda danego dnia będzie dobra na wyjście, czy zapewnić sobie trochę rozrywki przy grach lub filmach. Niestety mamy również świadomość, że telefony ciągle nasłuchują naszego głosu, by usługi takie jak Asystent Google mogły działać oraz rejestrują naszą lokalizację. Czujniki za to odpowiedzialne można na szczęście z łatwością wyłączyć. Zobaczcie, w jaki sposób.

Wszystkie czujniki na smartfonie można łatwo wyłączyć. Zobacz, w jaki sposób

android podsumowanie

Wygląda na to, że Android 10, który od pewnego czasu może znajdować się na waszych smartfonach, zaoferował nam ciekawą funkcję, o której zbyt wiele się nie mówi. Mianowicie, w opcjach programisty, które odblokować można poprzez siedmiokrotne wciśnięcie numeru wersji w informacjach o smartfonie, istnieje nowa funkcja (ukryta w preferencjach szybkich ustawień), która pozwala na wyłączenie wszystkich sensorów. Jej obecność jest niestety zależna od producenta, ale mogę ją potwierdzić m.in. na urządzeniach Samsunga, Google oraz OnePlus. Po aktywacji nowej opcji do szybkich ustawień dodana zostanie ikona, której wciśnięcie wyłączy sensory (czyli m.in. aparaty, mikrofony, czujniki itp.). Więcej informacji możecie znaleźć na oficjalnej stronie Google.

Zobacz też: Spotify dodaje nową funkcję. Przedstaw swoje ulubione utwory światu!

Opisywana w tym artykule możliwość szczególnie spodoba się osobom, które martwią się o swoją prywatność. Pamiętajcie jednak, że smartfon bez sensorów może kiepsko działać (niemożliwe będzie wykonywanie połączeń czy robienie zdjęć). Jeśli zatem ponownie będziecie chcieli z niego ponownie komfortowo korzystać, to polecam wyłączenie tej opcji.

Źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy