Daj pomysł na apkę i zgarnij nagrody – tym hasłem Ministesrstwo Cyfryzacji zachęca do udziału w akcji, jaką jest konkurs MyGalileoSolution. Łączna pula nagród to prawie 1,5 mln euro.

Konkurs MyGalileoSolution – szczegóły

Konkurs to inicjatywa Agencji Europejskiego GNSS (GSA), odpowiadającej za zarządzanie unijnymi programami Galileo oraz EGNOS. Celem konkursu jest zaprojektowanie aplikacji i usług opartych na systemie Galileo i funkcjonujących w następujących obszarach:

  • Kryzys i reagowanie w sytuacjach zagrożenia – aplikacje pozwalające przeciwdziałać skutkom pandemii, dotyczące np. ułatwień w ruchu, bezpiecznej turystyki.
  • Zrównoważony transport – np. aplikacje przeciwdziałające zmianom klimatu.
  • Rozwiązania cyfrowe – aplikacje, które łączą wykorzystanie danych geolokalizacyjnych z innymi źródłami danych, np. opartych na sztucznej inteligencji lub rzeczywistości rozszerzonej.
  • Cyberbezpieczeństwo – aplikacje pomagające sprostać wyzwaniom związanym z cyberbezpieczeństwem np. poprzez uwierzytelnianie pozycji w celu zmniejszenia ryzyka zagłuszania / fałszowania sygnału geolokalizacyjnego w przypadku płatności mobilnych czy pojazdów autonomicznych.

Czytaj także: Nawet 360 złotych – ceny gier na PlayStation 5 poszybowały w górę

W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne oraz przedsiębiorcy. Konkurs ma dwie ścieżki, z czego jedna dotyczy prototypów, a druga gotowych do wdrożenia na rynek rozwiązań. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września, natomiast finał konkursu jest zaplanowany na połowę grudnia. 21 września odbędzie się webinar na temat konkursu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie konkursu.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.