ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ceny gier na PlayStation 5

Nawet 360 złotych – ceny gier na PlayStation 5 poszybowały w górę

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Ceny gier na PlayStation 5 będą wyższe i to już pewne. Wczorajszy pokaz konsoli i nowych produkcji przyniósł wiele informacji, a w tym i najważniejszą, czyli cenę samej konsoli. Sprzęt można już zamawiać w Polsce w przedsprzedaży, a do pierwszych właścicieli trafi on w drugiej połowie listopada. Niestety, ale dostaliśmy także potwierdzenie, że za gry na PlayStation 5 przyjdzie nam zapłacić więcej, niż dotychczas. Sporo więcej.

Ceny gier na PlayStation 5

Ceny gier na PlayStation 5
Fot. Media Markt

Kupowanie gier na premierę stanie się niedługo „sportem dla bogaczy”. Owszem, już teraz gry na konsole nie należą do tanich, bo średnio trzeba wyłożyć z kieszeni około 250 złotych. Spodziewaliśmy się podwyżki cen gier w związku z premierą nowej generacji konsol, ale jednak nie aż takiej, jak właśnie potwierdzono. Niektóre z tytułów, które pojawią się w Europie, będą kosztowały bowiem 80 euro. Nie wszystkie, ale te bardziej popularne tytuły już tak. Zresztą jeden z nich można już zamawiać, bo za Call of Duty: Cold War w wersji na PlayStation 5, zapłacimy w Polsce 359 złotych. W wersji na Xbox Series X dokładnie tyle samo. Tyle przynajmniej wynoszą ceny w sieci Media Markt, choć np. w x-kom zapłacimy już „tylko” 329 złotych.

Widać więc, że nie jest to tylko „wina Sony”, ale sami developerzy musieli podnieść też swoje ceny. Ponad 350 złotych za grę w chwili jej premiery, to bardzo dużo. Mniej więcej tyle samo kosztują teraz niektóre edycje specjalne, gdzie oprócz płyty, dostaje się także artbooka i cyfrową zawartość. Wiemy już, że Demon’s Souls także ma kosztować te nieszczęsne 80 euro. Również specjalna wersja Marvel’s Spider-Man: Miles Morales tyle będzie nas kosztować. Jednak nie każda pozycja będzie tak samo wyceniana. Podstawowa wersja Spider-Man-a ma już kosztować 60 euro, czyli około 260 złotych. Jednak Sackboy A Big Adventure wyceniono na 70 euro, czyli ponad 300 złotych.

Zobacz też: Sony Xperia 5 II oficjalnie zadebiutowała.

Najwięcej na podwyżce cen zyska… rynek wtórny. Ten z pewnością odżyje, bo ceny gier na PlayStation 5 są na tyle wysokie, że mało kto będzie kupował produkcje od razu na premierę.

Źródło: Sony

Sprawdź najnowsze wpisy