Problemy Android Auto z nową wersją systemu od Google, zaczęły być zgłaszane przez użytkowników. Android 11 dopiero co został oficjalnie zaprezentowany, ale wygląda na to, że już zaczyna stwarzać problemy z niektórymi aplikacjami. I tak jest właśnie w przypadku Android Auto. I choć jeszcze niewiele osób może korzystać z nowej wersji Androida, to może lepiej się wstrzymać z aktualizacją.

Problemy Android Auto z Android 11

Problemy Android Auto
Fot. Android Police

Można było spodziewać się tego, że nowa wersja Androida, nie będzie działała jeszcze idealnie ze wszystkimi aplikacjami. Wygląda na to, że smartfony z Android 11 powodują problemy, gdy chce się korzystać z Android Auto. I nie są to małe rzeczy, bo z tego, co udało się zebrać Android Police wygląda, że lepiej przez chwilę jeszcze nie aktualizować sprzętu do nowszej wersji oprogramowania. Jakie problemy Android Auto może mieć ze smartfonami na tym właśnie systemie? Jest ich przynajmniej kilka. Użytkownicy skarżą się m.in. na to, że pojawiają się problemy z podłączeniem telefonu, a Pixel 3 XL potrafi się nawet zawiesić, kiedy takie połączenie próbuje się nawiązać. Wśród innych problemów pojawiły się:

  • Przerywanie odtwarzanej muzyki
  • Dźwięk powiadomień nie jest włączony
  • Brak synchronizacji z Kalendarzem (aplikacja w ogóle zniknęła)
  • Aplikacja Waze nie działa
  • Nie da się prowadzić rozmowy z wykorzystaniem samochodowego nagłośnienia

Zobacz też: Kiedy zobaczymy nowego Galaxy S20 FE?

Ponoć problemy ma sprawiać także bezprzewodowe łączenie się z samochodem. Ta funkcja miała być dostępna dla każdego smartfona z Android 11 na pokładzie. O ile oczywiście oprogramowanie w samochodzie na to pozwalało. Wszystkie problemy mają być naprawione, ale trudno powiedzieć, kiedy ma to nastąpić. Warto jeszcze przypomnieć, że powstaje urządzenie, które pozwoli na bezprzewodowe łącznie się z Android Auto nawet na starszych sprzętach. Cóż, teraz pozostaje jedynie czekać na rozwój sytuacji.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.