AAWireless to pomysł, który już niebawem może być bezużyteczny, ale w tej chwili znajdzie zapewne wielu zwolenników. Bezprzewodowe połączenie z Android Auto ma być bowiem dostępne dla wszystkich użytkowników, którzy korzystają ze smartfonów z Android 11. Taki plan ma Google, ale znaleźli się śmiałkowie, którzy chcą sprawę przyśpieszyć i mają na to całkiem ciekawe rozwiązanie.

AAWireless – bezprzewodowe Android Auto

Zanim bezprzewodowe Android Auto pojawi się u wszystkich zainteresowanych, mogą minąć długie miesiące, a nawet lata. W końcu urządzenia z Android 11 nie staną się nagle codziennością, bo dobrze wiemy, jak wyglądają aktualizacje w przypadku niektórych firm. Niemniej, jest szansa na to, by ominąć ten problem w trochę innych sposób. Otóż na IndieGoGo, czyli platformie crowdfundingowej, pojawił się projekt, który ma rozwiązać problem połączenia z Android Auto.

AAWireless to niewielkie urządzenie (5x5x3 centymetry), które podpinało się będzie przez port USB w samochodzie. Sprzęt będzie łączył się przez Bluetooth z naszym smartfonem, a następnie tworzył jedną sieć Wi-Fi. AAWireless może być stale zamontowany w pojeździe, bo jego wymiary są faktycznie niewielkie, a samo podłączenie wszystkiego i ustabilizowanie połączenia, ma zajmować około pół minuty. Projekt jest obecnie rozwijany, a żeby doszło do jego realizacji, potrzebne są fundusze. Dlatego też wystartowała specjalna akcja, gdzie twórcy zbierają pieniądze. Na produkcje potrzebują 220 tysięcy dolarów, a do tej pory udało im się uzbierać prawie połowę tej kwoty.

Zobacz też: Aktualizacja do EMUI 11 – lista smartfonów, które mogą ją dostać.

Do końca zbiórki zostały jeszcze 44 dni, więc jest spora szansa na to, że sprzęt faktycznie znajdzie się na rynku. Ile trzeba będzie za niego zapłacić? Tutaj cenę ustalono na 65 dolarów, czyli około 245 złotych. Jednak wspierając twórców projektu teraz, można liczyć na zniżkę i za AAWireless zapłaci się 55 dolarów (około 207 złotych).

Co na to samochód?

Jak słusznie zauważył jeden z naszych czytelników, niedoprecyzowana została jedna informacja. By łączyć się bezprzewodowo z Android Auto, taka funkcja musi być także dostępna w naszym samochodzie. To uaktualnienie leży już jednak po stronie producenta, więc opisywane tutaj rozwiązanie, może być szybsze i pewniejsze.

Źródło: XDA-Developers / IndieGoGo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.