hero-bg

 

Chromecast jest jednym z najciekawszych urządzeń do streamowania multimediów. W prosty sposób pozwala nam na udostępnianie treści z naszego telefonu, tabletu, czy komputera na ekran telewizora, wszystko to dzięki technologi Google Cast. Wyszukiwarkowy gigant postanowił poszerzyć wsparcie tegoż właśnie rozwiązania o urządzenia audio, o czym mieliśmy okazję dowiedzieć się podczas tegorocznych targów CES.

 

Google Cast for Audio, bo taką nazwę nosi przedstawiona dziś technologia, pozwoli na przesyłanie muzyki z wybranych serwisów streamingowych, jak np. Google Play Music, Songza, tunein, rdio, iHeartRadio, czy Pandora, bezpośrednio do głośników ją wspierających. Pierwszymi firmami, które będą tworzyć sprzęt audio ze wsparciem dla Google Cast, są Denon, Sony i LG.

 

cast-speaker

 

Kalifornijski gigant mocno stawia na usługi streamingowe, czego idealnym przykładem jest Chromecast i opisywane powyżej Google Cast for Audio. Osobiście jestem fanem tego typu rozwiązań i chętnie bym z nich korzystał. A co Wy sądzicie na ten temat?

 

Źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Daniel Marcinkowski