[CES] Google prezentuje Castowanie do urządzeń audio

Newsy

hero-bg

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Chromecast jest jednym z najciekawszych urządzeń do streamowania multimediów. W prosty sposób pozwala nam na udostępnianie treści z naszego telefonu, tabletu, czy komputera na ekran telewizora, wszystko to dzięki technologi Google Cast. Wyszukiwarkowy gigant postanowił poszerzyć wsparcie tegoż właśnie rozwiązania o urządzenia audio, o czym mieliśmy okazję dowiedzieć się podczas tegorocznych targów CES.

 

Google Cast for Audio, bo taką nazwę nosi przedstawiona dziś technologia, pozwoli na przesyłanie muzyki z wybranych serwisów streamingowych, jak np. Google Play Music, Songza, tunein, rdio, iHeartRadio, czy Pandora, bezpośrednio do głośników ją wspierających. Pierwszymi firmami, które będą tworzyć sprzęt audio ze wsparciem dla Google Cast, są Denon, Sony i LG.

 

cast-speaker

 

Kalifornijski gigant mocno stawia na usługi streamingowe, czego idealnym przykładem jest Chromecast i opisywane powyżej Google Cast for Audio. Osobiście jestem fanem tego typu rozwiązań i chętnie bym z nich korzystał. A co Wy sądzicie na ten temat?

 

Źródło: Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x