Sklep Carrefour BIO na warszawskim Bemowie jest pierwszą placówką tej sieci, w której powstała stacja refillingowa. W tym konkretnym przypadku stacja jest z kosmetykami, a jej powstanie ma służyć dbaniu o środowisko.

Stacja refillingowa z kosmetykami w sklepie Carrefour – jak to działa?

fot. Carrefour

Kosmetyki zazwyczaj są pakowane w niewielkie, plastikowe opakowania jednorazowe. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla konsumentów, ale niezbyt dobre dla środowiska. Alternatywą dla kupowania kosmetyków w tradycyjnych opakowaniach jest stacja refillingowa.

Stacja działa jak pewnego rodzaju automat. Klienci podchodzą z opakowaniami wielokrotnego użytku i napełniają je kosmetykami. Pozwala to zredukować liczbę wykorzystywanych jednorazowych opakowań. Na korzyściach dla środowiska jednak nie koniec, ponieważ klienci korzystający ze stacji oszczędzają pieniądze. Kosmetyki ze stacji są o 15% tańsze, ponieważ nie dopłacamy za opakowanie, jak w przypadku zwykłych specyfików ze sklepowej półki. Póki co w warszawskim sklepie Carrefour stacja działa w ramach testów. Projekt powstał we współpracy z marką kosmetyczną Yope oraz startupem Swapp!.

Czytaj także: Przyciemniane szyby samochodowe z płynną regulacją jasności i zintegrowanym ekranem

Carrefour zachęca dostawców do odpowiedzialnego i innowacyjnego podejścia do biznesu oraz oferuje klientom możliwość przyłączania się do organizowanych akcji w myśl idei Less Waste – twierdzi sieć sklepów. Pozostaje nam obserwować, jak projekt przyjmie się wśród klientów i czy podobne stacje będą powstawały w innych sklepach i z innymi produktami.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.