samsung galaxy note8 gps problem nie dziala

Użytkownicy Galaxy S8 i Galaxy Note8 zgłaszają problemy z GPS – nie działa nawigacja

2 minuty czytania
Komentarze

Pamiętam, jak jeszcze kilka lat temu dokładny i bezproblemowy moduł GPS nie był czymś obowiązkowym w smartfonach. Należało sprawdzać, czy smartfon nie gubi zasięgu lub właściwie wskazuje pozycję. Co prawda był to głównie problem urządzeń z układami od MediaTeka, ale czasy się zmieniają. Dlatego dzisiaj informacje o tym, że GPS nagle nie działa i pojawiają się problemy ze złapaniem sygnału, mogą zaskakiwać. Taka sytuacja przydarzyła się wielu użytkownikom Galaxy S8 i Galaxy Note8 w ostatnich dniach. Samsung na tę chwilę nie wydał jeszcze żadnego oświadczenia, ale problem wydaje się poważny.

GPS nie działa w Galaxy S8 lub Galaxy Note8? Nie jesteś jedyny – problem zgłasza wielu użytkowników Samsunga

Co jak co, ale Galaxy S8 i Galaxy Note8 to jeszcze atrakcyjne smartfony, które naturalnie miały swoje wady, ale na pewno nie należał do nich moduł GPS. Tymczasem, jak możecie zobaczyć na powyższym filmie, problem sprowadza się do braku aktualizacji pozycji po rozpoczęciu nawigacji w Mapach Google. Jednak nie jest to ściśle związane z samym programem, gdyż inni użytkownicy zgłaszają kompletny brak możliwości złapania sygnału, niezależnie od wykorzystywanego programu. Przyczyna naturalnie nie została jeszcze odnaleziona – podobnie Samsung jeszcze nie zareagował w tej sprawie, więc należy uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz też: Nadszedł czas na naprawdę tanie smartfony z 5G i układami Qualcomma!

Co ciekawe można mieć podejrzenia, że problem nie dotyczy wyłącznie Galaxy S8 i Galaxy Note8. Samemu wczoraj zauważyłem identyczny problem w LG Velvet i kilka osób z różnymi smartfonami pytało się, czy wiem, o co chodzi. Być może problem jest globalny, a Samsungi okazały się jednymi z najbardziej narażonych urządzeń.

Źródło: XDA Developers

Motyw