ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung chce uśmiercić rewolucyjny model Galaxy Alpha – wszystko przez serię Galaxy A!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy alpha produkcja testy7

Galaxy Alpha w historii smartfonów Samsunga opartych na systemie Android stanowi niemałą rewolucję. Jest to pierwsze urządzenie tak dobrze wykonane w porównaniu do wszystkich innych koreańskich propozycji. Jednak, jak się okazuje, dni tego łamiącego schematy urządzenia są już policzone.

Czemu Samsung chce wycofać ze sprzedaży i linii produkcyjnej model Galaxy Alpha? Wszystko za sprawą najnowszej rodziny urządzeń Galaxy A z modelami A3 i A5. Te również są bardzo dobrze wykonane, ale ze zdecydowanie gorszą specyfikacją. Mimo wszystko, rynek pokazał, że słabsze podzespoły ze znacznie niższymi cenami i tak wypadają lepiej w stosunku jakości do ceny niż ma to miejsce w przypadku Galaxy Alpha. Tym samym, koreańskie media podają, że właśnie ten topowy smartfon zostanie usunięty z listy  urządzeń sprzedawanych przez Samsunga. Trudno nie domyślić się, że bardzo możliwe, iż to Galaxy A7 zastąpi ten model.

Jeżeli obawiacie się, że nie zdążycie kupić Galaxy Alpha to jednak uspokajam. Nastąpi to dopiero jak w fabrykach zabraknie materiałów potrzebnych na wyprodukowanie tego modelu. Przewiduje się, że nastąpi to dopiero w połowie lutego. W takim razie jak oceniacie taki ruch Samsunga?

Sprawdź najnowsze wpisy