samsung-galaxy-note-4-display

W ciągu kilku ostatnich tygodni wiele mówi się o Snapdragonie 810. Z jednej strony pojawia się multum nowych urządzeń, które mają zostać wyposażone właśnie w tę najwydajniejszą jednostkę Qualcomma, ale z drugiej strony napływają informację, że producent jeszcze nie uznał swojego dzieła za skończone.

Wszystko sprowadza się do problemów natury technicznej – przegrzewanie się, problemy z komunikacją z modułami RAM, niepewna praca układu graficznego i jeszcze kilka innych pozycji sprawiających, że Snapdragon 810 jeszcze nie jest gotowy. To jednak wydaje się nieprawdą, gdyż koreańskie media podają, że Samsung niedługo przedstawi ulepszoną wersję swojego stosunkowo niedawno zaprezentowanego flagowego phabletu w postaci Galaxy Note 4. Mocniejsza wersja będzie właśnie wyposażona w układ Snapdragon 810 i to na tyle zmian. Mimo wszystko ujrzymy zdecydowany wzrost wydajności oraz szybszy modem (LTE 9. kategorii) pozwalający na pobieranie danych z prędkością do 300 Mbps (w teorii do 300 Mbps). Model ten otrzyma przydomek „S-LTE”. Czyżby Samsung uważał, że Galaxy Note 4 jest za mało wydajny?

Oczywiście my się o tym najprawdopodobniej nie przekonamy, gdyż powyższy phablet ma być dostępny na wyłączność jedynie dla Korei Południowej. Jego premiera zaplanowana jest na połowę stycznia. Uważacie, że to dobry ruch ze strony Samsunga?

Aktualizacja.

Samsung oficjalnie zapowiedział ulepszoną wersję Galaxy Note 4 z „szybszym Internetem”.

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.