Plug-Impact

W tym roku mieliśmy do czynienia z wieloma interesującymi premierami tabletów z Androidem. Każdemu producentowi zależało na tym, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Co ciekawego ma do zaoferowania firma Plug ze swoim tabletem Impact?

W tym roku nie brakowało ani tabletów z wysokiej półki, ani niskobudżetowych urządzeń, których głównym atutem była właściwie tylko niska cena. Zazwyczaj szybko okazywało się, że atrakcyjna cena niesie ze sobą dość poważne konsekwencje – bardzo słabą konfigurację sprzętową lub przestarzałą wersję systemu Android.

Całkiem niespodziewanie pojawiło się urządzenie noszące nazwę Impact, które zostało zaprojektowane przez firmę Plug. Impact jest niewielkim, bo 7-calowym, tabletem, który działa pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread. Producent zdecydował się jednak na zastosowanie specjalnej nakładki na interfejs, która bardzo przypomina Honeycomba.

Kwestia systemu Android jest tutaj jednak bardzo ciekawa, bo producent już teraz zapowiada, że w pierwszym kwartale 2012 roku Impact otrzyma aktualizację do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, co bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności tego urządzenia. Jak wygląda konfiguracja sprzętowa?

Producent zdecydował się na zastosowanie procesora Rockchip 2918 ARM Cortex A8, który jest taktowany z częstotliwością 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM (DDR3), 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli i 8 GB wbudowanej pamięci. Ponadto tablet posiada Bluetooth, WiFi, mini-USB, micro-HDMI, żyroskop i czytnik kart SD.

Cena tego tabletu jest uzależniona od wersji. W przypadku modelu WiFi urządzenie zostało wycenione na 699 złotych. Przewidziano również wersję, która będzie wyposażona w moduł 3G – cena takiego urządzenia to 999 złotych. Wygląda więc na to, że będzie to jeden z najtańszych tabletów z systemem Android 4.0 ICS dostępnych w Polsce.

Kolejną dobrą wiadomością dla osób zainteresowanych tym urządzeniem będzie to, że Plug Impact ma trafić do sprzedaży w Polsce jeszcze w tym roku. Osobom, którym zależy na 7-calowym tablecie mogą być poważnie zainteresowane tą ofertą.

źródło: PlugImpact / własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula