ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung potwierdza aktualizację do Androida 5.0 Lollipop dla wielu modeli, w tym Galaxy S4 oraz… Note 2!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
galaxynoteII (29)

Na chwilę przed tym jak zaczniecie przygotowywać wigilię w Waszych domach lub też zaczniecie się szykować do odwiedzin najbliższej rodziny, Samsung ujawnił bardzo ciekawe informacje, które z pewnością ucieszą wielu z Was. Chodzi oczywiście o aktualizowanie kolejnych smartfonów i to nie byle jakich.

Na wstępie fiński oddział Samsunga ujawnił, że zeszłoroczny flagowy model otrzyma nową wersję oprogramowania w postaci Androida 5.0 Lollipop. Ten fakt raczej nikogo nie dziwi, gdyż wersja tego modelu w postaci Google Play edition od pewnego czasu może już pracować na czystej wersji „Robocika”. Niemniej jednak, na liście aktualizowanych smartfonów znalazł się także model z 2012 roku, czyli flagowy phablet Samsunga sprzed dwóch lat w postaci Galaxy Note 2. Mimo że teoretycznie Koreańczycy zapewniają właśnie dwuletnie wsparcie (lub 2 „duże” usprawnienia) to aktualizacja tego urządzenia może dla wielu użytkowników być miłym zaskoczeniem. Oczywiście Androida 5.0 Lollipop otrzymają także modele Galaxy Alpha, S5 Mini, Note 4 i Note 3. W tym wypadku chyba nikt nie jest zaskoczony?

Niestety, ale zabrakło informacji na temat wydania aktualizacji na powyższe modele. Bardzo prawdopodobne jest to, że to będzie pierwszy kwartał przyszłego roku i dodatkowo nowsze urządzenia otrzymają szybciej Androida 5.0 Lollipop. Zaskoczeni czy można było się tego spodziewać?

źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy