Na TikToku pojawił się właśnie Holocaust Challenge – niektórzy użytkownicy TikToka w przeszłości wykazywali się już – delikatnie mówiąc – niezbyt rozważnymi pomysłami, tym razem sprawa jest jednak poważniejsza. Do sprawy odniosło się już Muzeum Auschwitz.

Holocaust Challenge na TikToku – na czym polega?

Blade postacie młodych ludzi opowiadające o swojej śmierci w obozie koncentracyjnym, w tle poruszająca muzyka. To nie kadry z filmu historycznego, a… Holocaust Challenge. W ramach nowej akcji na TikToku jego użytkownicy nagrywają filmiki, w których udają ofiary holocaustu. TikTokerzy charakteryzują się na nieżyjących więźniów obozu koncentracyjnego, którzy przybyli zza światów. To wszystko w przededniu rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

W ramach challenge’u użytkownicy TikToka (nieraz z namalowanymi na skórze siniakami i ranami) opowiadają, jak rzekomo zginęli w obozie koncentracyjnym. Ich opowieści są wzorowane na prawdziwych historiach ofiar holocaustu. Umarłam w komorze gazowej w Auschwitz – opowiada w filmiku jedna z internautek, która wzięła udział w akcji. Inna wspomina, że podczas śmierci towarzyszyła jej mama, dzięki czemu było jej raźniej. Jeszcze inna użytkowniczka TikToka na opublikowanym wideo udaje, że ktoś do niej strzela, a ona płacze i stara się zasłonić przed kulami.

Czytaj także: TikTok pozywa rząd USA – firma dołącza do WeChat

Do sprawy odniosło się Muzeum Auschwitz, zwracając uwagę na to, że obserwowany trend może być krzywdzący i obraźliwy. Władze muzeum obozu uważają jednak, że atakowanie młodych ludzi za ich postępowanie to niewłaściwa droga. Powód? Zróżnicowane motywy działań uczestników wyzwania. W wydanym oświadczeniu jest natomiast mowa o wyzwaniu edukacyjnym.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.