Zgodnie z oczekiwaniami, TikTok złożył pozew przeciwko rządowi Stanów Zjednoczonych. W ten sposób firma chce zakwestionować zakaz świadczenia usługi. Serwis twierdzi, że dekret podpisany przez prezydenta Trumpa 6 sierpnia został wydany bez żadnych dowodów uzasadniających takie ekstremalne działania i bez należytego procesu. Dodatkowo nie zgadza się z określeniem TikToka jako zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego USA. Zwraca także uwagę, że administracja Stanów Zjednoczonych zignorowała wszystkie wysiłki TikTok zmierzające do rozwiązania tych problemów.

TikTok pozywa USA

TikTok pozywa USA
Fot. PixaBay

Właściciel TikToka oświadczył, że wolałby kontynuować rozmowy niż zwracać się do sądu. Uważa jednak, że wszelkie próby negocjacji są ignorowane. 

W związku z tym, że lokalna władza grozi wprowadzeniem zakazu prowadzenia działalności w USA — eliminując tym samym utworzenie 10 tysięcy amerykańskich miejsc pracy i wyrządzając nieodwracalną szkodę milionom Amerykanów, którzy zwracają się do tej aplikacji po rozrywkę, kontakty i legalne środki utrzymania, które są niezbędne zwłaszcza w czasie pandemii — po prostu nie mamy wyboru,

— Stwierdził TikTok w oświadczeniu.

TikTok podkreśla, że zrobił wszystko, aby pokazać zaangażowanie na rynku amerykańskim. Podkreśla, że jego kluczowy personel to Amerykanie pracujący z USA, a więc niepodlegający prawu chińskiemu. Co więcej, firma przechowuje dane nie w Chinach, ale na serwerach zlokalizowanych w USA i Singapurze. Wreszcie, TikTok zbudował również bariery programowe. Te, jak twierdzi firma, oddzielają dane użytkowników TikTok od innych produktów ByteDance, czyli właściciela. 

Zobacz też: AI Facebooka pozwoli zmniejszyć kolejki do rezonansu magnetycznego

Tym samym TikTok dołącza do WeChat w walce sądowej. Czy ma szanse wygrać? No cóż, zobaczymy. Na pewno jednak sprawa obierze nowy obrót po tym, jak się okazało, że za wszystkim stoi Facebook. Według najnowszych doniesień to niebieski portal społecznościowy lobbował władze USA za zablokowaniem TikToka. Zaczyna się robić naprawdę ciekawie.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.