ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Futuremark zapowiada wydanie 3DMarka dla Androida

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
Futuremark_logo

Urządzenia działające pod kontrolą systemu Android są coraz wydajniejsze, dzięki czemu powstaje coraz więcej gier i aplikacji, które wykorzystują dostępne możliwości. W związku z tym, firma Futuremark zapowiedziała stworzenie znanego wszystkim 3DMarka – tym razem w wersji dla Androida.

Większość producentów sprzętu i oprogramowania uważa, że w urządzeniach z systemem Android drzemie ogromny potencjał, na co w tym roku mieliśmy wiele przykładów. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, najbliższe kilkanaście miesięcy upłynie nam pod znakiem jeszcze intensywniejszego rozwoju zarówno oprogramowania jak i samego sprzętu.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich, 4-rdzeniowe procesory, wydajne układy graficzne – wszystkie te elementy wskazują na to, że kolejne tablety i smartfony będą tworzyć bardzo atrakcyjną platformę dla gier przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. To z kolei oznacza, że wzrośnie zainteresowanie aplikacjami pozwalającymi mierzyć wydajność sprzętu np. podczas grania.

W związku z tym, firma Futuremark poinformowała, że najprawdopodobniej w 2012 roku użytkownicy Androida otrzymają możliwość testowania wydajności swojego sprzętu przy użyciu bardzo dobrze znanego benchmarka, jakim jest 3DMark. Aplikacja ta dość powszechnie jest uznawana za jeden z najbardziej rzetelnych programów tego typu.

Futuremark przy okazji zaprasza wszystkich producentów sprzętu z Androidem do przyłączenia się do pracy nad benchmarkiem. Udział producentów będzie miał duże znaczenie, umożliwiając stworzenie odpowiedniej specyfikacji, która pozwoli na szybkie dostarczenie 3DMarka dla platformy Android.

3DMark poza testowaniem wydajności podzespołów będzie umożliwiał porównywanie wyników online z innymi urządzeniami. Producent przewiduje, że wyniki będą mogły być również porównywane z 3DMarkiem dla systemu Windows 8.

Teoretycznie użytkownicy Androida mają dostęp do różnych benchmarków, jednak udostępnienie 3DMarka jest bardzo dobrą wiadomością nie tylko dla producentów sprzętów, ale przede wszystkim dla samych użytkowników.

źródło: Futuremark

Sprawdź najnowsze wpisy