W spocie Ministerstwa Cyfryzacji pojawił się płonący maszt sieci 5G. Krótki film jest częścią szerszej kampanii informacyjnej na temat sieci nowej generacji. Resort cyfryzacji najwyraźniej postanowił bardziej zdecydowanie walczyć z dezinformacją, która dotyczy 5G.

Płonący maszt 5G w spocie Ministerstwa Cyfryzacji – o co chodzi?

Ministerstwo Cyfryzacji na swoim kanale w serwisie YouTube opublikowało krótki film. W pierwszej scenie ubrana na czarno postać podpala maszt telekomunikacyjny. W dalszej części materiału pokazane są potencjalne skutki problemów z siecią, które wywołało podpalenie. Studentka nie może wysłać maila dotyczącego pracy licencjackiej, w sklepie nie da się zapłacić kartą, a ofiara wypadku nie ma możliwości wezwania pomocy. Na końcu spotu pojawia się informacja o rządowej witrynie gov.pl/5G.

Ministerstwo Cyfryzacji zaprezentowało jeszcze jeden spot promujący szybką sieć i oficjalną rządową witrynę z informacjami na temat sieci 5G. To jednak film w zupełnie odmiennym klimacie. Widzimy w nim pozytywne efekty sprawnej sieci i dobrego zasięgu. Ludzie są uśmiechnięci, bezproblemowo komunikują się ze sobą, płacą kartą w sklepie, jak również dzielą się plikami.

Czytaj także: Maszty telekomunikacyjne płoną także w Polsce – „dobra robota”, „cudowny widok”

Na rządowej witrynie poświęconej 5G można zapoznać się m.in. z podstawowymi informacjami na temat tej sieci, a także z badaniami naukowymi z nią związanymi. Jest także sekcja poświęcona polu elektromagnetycznemu oraz zakładka z aktualnościami dotyczącymi sytuacji z 5G w Polsce. Jeśli chodzi o same spoty związane z witryną, to póki co łącznie wygenerowały one w serwisie YouTube niecałe 3 tysiące wyświetleń. Można je także zobaczyć w telewizji.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.