Android-Lollipop-Statue

Android w wersji 5.0 Lollipop jest długo oczekiwaną aktualizacją tego najpopularniejszego systemu. W końcu ujrzeliśmy ogromną ilość zmian, które faktycznie mogą być użyteczne w codziennym użytkowaniu danego urządzenia. To jednak nie pozwala Google przestać pracować nad ulepszeniami.

W Sieci pojawiły się plotki, że już za kilka miesięcy ujrzymy Androida oznaczonego numerkiem 5.1 podczas gdy obecnie najnowszą znaną nam wersją jest 5.0.1. Czy to oznacza kolejny skok jak w przypadku 4.3 (Jelly Bean) i 4.4 (KitKat)? Najprawdopodobniej nie i Google zmieni swoje podejście do numeracji. Android 5.1 wciąż będzie nazywany „Lizakiem”, a z ujawnionych pewnych nowości można wymienić chociażby obecnie „zagubiony” tryb cichy, który nie został zaimplementowany. Oprócz tego oczywiście ulepszona zostanie ogólna wydajność oraz poprawiona optymalizacja, a także naprawione odkryte problemy, między innymi z WiFi.

Powyższą informację należy traktować z przymrużeniem oka, ale czy taka zmiana numeracji przypadnie Wam do gustu czy nie zwracacie na nią większej uwagi? Poza tym, jak wielu naszych Czytelników już cieszy się oficjalnym Androidem w wersji 5.0/5.0.1, żeby oczekiwać 5.1? Ten najprawdopodobniej pojawi się w lutym.

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.