sony bootloader unlock

 

Producenci często jak na złość utrudniają korzystanie ze smartfonów w sposób niejako, do których zostały one stworzone. Są to urządzenia oparte na zaawansowanych systemach operacyjnych, który w przypadku Androida pozwala na ogromny wachlarz modyfikacji. Jednak producentom to nie pasuje, więc jak sobie radzą?

 

Odpowiedź jest prosta – blokowanie jak się tylko da dostęp do pamięci systemowej i jednym z najczęściej stosowanych zagrań jest blokada bootloadera. Taki ruch wykonuje między innymi Sony, ale Japończykom należy oddać pokłony za możliwość zdjęcia tego ograniczenia. Oczywiście tak łatwo nie jest, ale o tym za chwilę. Zobaczcie film, który ma jeszcze bardziej ułatwić wykonanie tego procesu:

 

 

Sama możliwość dostępna jest już od dawna, ale Sony najwidoczniej uznało, że trzeba jeszcze bardziej konsumentom ułatwić przejście przez odblokowywanie bootloadera. Tylko pamiętajcie, że Japończycy nie za darmo oddają możliwość pełnej modyfikacji smartfonów z serii Xperia. Najlepszym przykładem jest flagowy model Z3, który po wykonaniu powyższej operacji traci swoje zaawansowane możliwości fotograficzne.

 

Tym samym, jak oceniacie producentów pod kątem modyfikacji? Który według Was pod tym względem jest najlepszy, a który powinien zastanowić się nad swoimi blokadami?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.