Firefox 8 dla Androida już w Markecie!

1 minuta czytania
Komentarze
Firefox 8 android

Mozilla przyjmując nowy cykl wydawniczy zdecydowała, że obejmie on wszystkie aplikacje, które są rozwijane przez tę Fundację. Ostatnio pojawiła się kolejna, ósma, odsłona Firefoksa, która jest już dostępna dla systemu Android.

Od czasu wprowadzenia nowego cyklu wydawniczego, zmieniła się nie tylko częstotliwość wydawania aktualizacji przeglądarki, ale również liczba zmian, jakie są wprowadzane w kolejnych wydaniach. W przypadku Firefoksa 8 dla systemu Android, lista zmian i nowości jest niedługa. Przyjrzymy się, co nowego wprowadziła Mozilla.

Z racji tego, że Firefox dla Androida wykorzystuje ten sam silnik do renderowania stron co wersja klasyczna – przeznaczona dla tradycyjnych komputerów, wprowadzono szereg zmian związanych z obsługą WebSocket, usprawniono wsparcie dla elementów składni HTML5, a także usunięto błędy, które miały wpływ na stabilność i poprawność funkcjonowania aplikacji.

Nowa wersja Firefoksa obsługuje tzw. główne hasło, które pozwala na zaszyfrowanie nazw użytkowników i haseł, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa przechowywanych danych.

Usprawniono również możliwość dodawania zakładek do ekranu domowego. Użytkownik od teraz ma możliwość dodania na ekran domowy dowolnej zakładki, prowadzącej do wybranej strony. Dzięki temu, dostęp do wybranych stron jest dużo szybszy i łatwiejszy. Aktualizacja do Firefoksa 8 jest dostępna w Android Markecie.

źródło: Mozilla

Motyw