Firefox 8 dla Androida już w Markecie!

Paweł Cebula 2011-11-09

Firefox 8 android

Mozilla przyjmując nowy cykl wydawniczy zdecydowała, że obejmie on wszystkie aplikacje, które są rozwijane przez tę Fundację. Ostatnio pojawiła się kolejna, ósma, odsłona Firefoksa, która jest już dostępna dla systemu Android.

Od czasu wprowadzenia nowego cyklu wydawniczego, zmieniła się nie tylko częstotliwość wydawania aktualizacji przeglądarki, ale również liczba zmian, jakie są wprowadzane w kolejnych wydaniach. W przypadku Firefoksa 8 dla systemu Android, lista zmian i nowości jest niedługa. Przyjrzymy się, co nowego wprowadziła Mozilla.

Z racji tego, że Firefox dla Androida wykorzystuje ten sam silnik do renderowania stron co wersja klasyczna – przeznaczona dla tradycyjnych komputerów, wprowadzono szereg zmian związanych z obsługą WebSocket, usprawniono wsparcie dla elementów składni HTML5, a także usunięto błędy, które miały wpływ na stabilność i poprawność funkcjonowania aplikacji.

Nowa wersja Firefoksa obsługuje tzw. główne hasło, które pozwala na zaszyfrowanie nazw użytkowników i haseł, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa przechowywanych danych.

Usprawniono również możliwość dodawania zakładek do ekranu domowego. Użytkownik od teraz ma możliwość dodania na ekran domowy dowolnej zakładki, prowadzącej do wybranej strony. Dzięki temu, dostęp do wybranych stron jest dużo szybszy i łatwiejszy. Aktualizacja do Firefoksa 8 jest dostępna w Android Markecie.

źródło: Mozilla • nje

  Po co informujecie o kolejnej shitualizacji?!
  To gówno nadal nie obsługuje flasha.

 • Thorgalito

  Ostrzeżenie o złośliwym oprogramowaniu na domenie android.com.pl jest związany z reklamą PLAY a dokładniej jej budową kodu.
  Od początku kiedy się interesowałem netem w telefonie to opera najlepiej sobie radziła. A jakikolwiek produkt Firefox na telefony o ile się uruchomił był beznadziejny i ledwie działał.
  Ostatnio zacząłem testować Dolphin Browser która wydaje się bardzo ciekawa zwłaszcza że wnosi innowacyjne rozwiązania do przeglądarek mobilnych, obsługuje gesty, manager dodatków i zakładek dostępny w szybki sposób bo przez jedno przesuniecie palcem w lewa czy w prawą.
  Nie obsługuje Flash Playera więc nie obejrzymy filmików przeglądarką i to jest chyba jedyna wada stawiająca tą przeglądarkę w moich oczach na 2 miejscu przeglądarek mobilnych

  Sorki jeśli kogoś przy nudziłem ale naleciał mnie słowotok 🙂

 • gibol1412

  X10i Android 2.3.3, produkt niezgodny 😀
  Dobrze, że mam Operę :*

  • nobooya

   Niczego nie tracisz, mobilny lisek jest na prawdę beznadziejny

   • gibol1412

    [quote name=”nobooya”]Niczego nie tracisz, mobilny lisek jest na prawdę beznadziejny[/quote]
    Domyślam się. Dzięki 😉

 • kiicek

  Nie wiecie dlaczego w Chrome na moim PC android.com.pl jest postrzegany jako potencjalnie niebezpieczna strona? Ciągle wyświetlają ostrzeżenia o złośliwym oprogramowaniu…

  • dyzi00

   u mnie jest to samo o.O

  • icywind

   Dokładnie to samo.

   • chudy34

    Potwierdzam.
    Administratorzy powinni sobie wziąć to do serca i jakieś wyjaśnienia dać o.O

  • regg

   +1

 • 0nLy

  Mozilla już od dłuższego czasu upada niczym nokia. Ich przeglądarki ani nie są szybkie, ani za dobrze nie współpracują z flashem. Osobiście nawet nie zainstaluję jej na swoim SGS II, gdyż przyzwyczaiłem się do mojego Dolphin Browser HD ;D Osobiście odradzam stosowania tej przeglądarki nawet na komputerze, gdyż po prostu jest brzydka i jest wolna. Ja używam Google Chrome i jestem z niego zadowolony w każdym calu.

 • n4sedo

  gówniana wersja, tak jak desktopowa, choć tamta jest troszkę lepsza – ma flasha…

 • dexxxterek

  Oczywiscie brak flasha, do tego chodzi jak kupa – LG Swift 3D

 • Waldekmi

  nie wiem jak u innych, ale FF8 na moim SGS+ wiesza się non stop. No i nie obsługuje flasha.x