Xiaomi Mi A3

Xiaomi Mi A4 nie powstanie – firma rezygnuje z programu Android One

2 minuty czytania
Komentarze

Xiaomi to bardzo lubiana firma, która ma na swoim koncie naprawdę wiele różnych produktów. Najpopularniejsze są oczywiście smartfony – większość z nich debiutuje z Androidem okraszonym autorską nakładką firmy, jednak dotychczas na rynek trafiały też takie z „czystym Androidem”. Złe wieści dla miłośników Xiaomi i fanów stockowego Androida są takie, że firma zrezygnowała z programu Android One. A to oznacza, że Mi A4 nie powstanie.

Nie będzie Xiaomi Mi A4 – firma ma dość programu Android One

Android zmiany logo

Logiem Android One są okraszone smartfony działające pod kontrolą „czystego Androida” – systemu bez żadnych nakładek producentów. Xiaomi ma w swoim portfolio serię Mi A, której najnowszym przedstawicielem jest obecnie Mi A3. Jak nie trudno się domyślić, wyróżnia się ona obecnością wspomnianego wcześniej „czystego Androida”. Niestety osoby czekające na Mi A4 mogą już porzucić wszelkie nadzieje, bo Xiaomi oficjalnie poinformowało, że rezygnuje z Android One. Firma nie wyda już żadnych smartfonów z logiem tego programu.

Zobacz także: Premiera iPhone 12 na raty – nie wszystkie modele mają trafić od razu do sklepów

Decyzja Chińczyków nie została poparta żadnym wytłumaczeniem, choć możemy się domyślać, że miała związek z problemami, jakie firma napotykała podczas aktualizowania smartfonów z serii Android One. Cyrk z Androidem 10 dla Mi A3 zapewne śni się firmie po nocach. Mimo że producent poinformował, że kończy z opisywanym programem, to niewykluczone, że w przyszłości zmieni zdanie. W branży smartfonów nie byłoby to niczym nadzwyczajnym. Warto wspomnieć, że inni producenci, tacy jak choćby Motorola, też powoli rezygnują z programu Android One. Nokia z kolei na razie milczy, choć niewykluczone, że już wkrótce również pożegna się z „czystym Androidem”.

Źródło: GSMArena