Android 10 to cały czas gorący temat, mimo że wyczekiwane przez wielu oprogramowanie miało swoją premierę już ponad pół roku temu. Xiaomi regularnie aktualizuje swoje smartfony do najnowszej oficjalnej wersji Zielonego Robocika, jednak jeden model jest wyjątkowo pechowy. Mowa o Mi A3, który załapał się na Androida 10 po raz czwarty.

Xiaomi Mi A3 z aktualizacją do wyczekiwanego Androida po raz czwarty – to nie żart

Android custom rom pierwsze kroki

Choć tytuł niniejszego newsa brzmi niewiarygodnie, zapewniam: to nie żart. Xiaomi Mi A3 w przeszłości otrzymał aktualizację do Androida 10 już trzy razy. Niestety wszystkie uaktualnienia zostały szybko wycofane z powodu odkrytych w nich błędów. Dziś Xiaomi rozpoczęło rozprowadzanie wyczekiwanego oprogramowania po raz czwarty i miejmy nadzieje, że ostatni.

Zobacz także: W sklepie z dodatkami do Google Chrome znaleziono prawie 50 rozszerzeń, które okradały użytkowników

Klasycznie, aktualizacja wprowadza takie nowości jak m.in. systemowy tryb ciemny, nowe gesty i usprawnienia prywatności. Dla osób, które zdążyły pobrać i zainstalować oprogramowanie, które zostało wcześniej wycofane, uaktualnienie waży tylko 32,69 MB i zawiera jedynie poprawki błędów. Dla smartfonów, które wciąż działają na Androidzie 9 Pie, plik jest rzecz jasna znacznie obszerniejszy. Użytkownicy Reddita wskazują, że tym razem obyło się bez żadnych niedogodnień, choć niewykluczone, że z czasem jeszcze coś wypłynie na powierzchnie. Osobiście radzę się odrobinę wstrzymać z aktualizacją – przynajmniej kilka dni, by upewnić się, że rzeczywiście wszystko jest w porządku.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.