Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do udziału w MyGalileoDrone – to konkurs ogłoszony przez European Global Navigation Satellite Systems Agency (GSA), instytucję, która zarządza interesami publicznymi w związku z europejskimi programami globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS), europejskim systemem wspomagania satelitarnego (EGNOS) oraz Galileo. Organizatorzy przewidzieli bardzo wysokie nagrody, a udział w konkursie może wziąć niemal każdy.

Konkurs MyGalileoDrone – szczegóły

konkurs mygalileodrone

Cel konkursu to zaprojektowanie i rozwój aplikacji oraz usług opartych na dronach przy użyciu odbiornika obsługującego system Galileo. Czego mogą dotyczyć wspomniane aplikacje i usługi? Przykładowe kwestie to inteligentna mobilność, zrównoważone rolnictwo, ochrona środowiska, a także wykorzystanie synergii pomiędzy danymi kosmicznymi i sieciami komórkowymi (5G) oraz Internetu Rzeczy (IoT).

W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby prywatne, jak i start-upy, mali oraz średni przedsiębiorcy, a także jednostki naukowo-badawcze. Autorzy najlepszych projektów otrzymają następujące nagrody finansowe:

  • 1. miejsce – 100 000 euro
  • 2. miejsce – 60 000 euro
  • 3. miejsce – 40 000 euro
  • 4. miejsce – 30 000 euro

Czytaj także: Oppo Watch Global – Snapdragon, Wear OS i NFC, czyli sporo zmian na lepsze

Do kiedy można zgłaszać swoje propozycje w ramach konkursu? Termin nadsyłania zgłoszeń to 31 sierpnia 2020. Więcej informacji o konkursie MyGalileoDrone można znaleźć na stronie internetowej www.gsa.europa.eu/mygalileodrone. Tam też znajduje się odnośnik do formularza rejestracyjnego w konkursie.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji, gsa.europa.eu

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.