Recykling kartonów

Kartongate, czyli domowy recykling kartonów od Samsunga

Newsy

Recykling kartonów to coś, o czym zapewne nie myśli się codziennie. Samsung wprowadza jednak ciekawe rozwiązanie, które sprawi, że opakowania staną się bardziej „eko”, a przynajmniej na tyle, że nie trzeba będzie ich wyrzucać. W końcu kiedy kupuje się nowy sprzęt, a szczególnie ten z rodzaju „większych”, zostaje się ze sporym kawałkiem tektury. Można go wyrzucić, schować albo… zrobić dom dla kota. Ewentualnie stojak na gazety, jeżeli nie ma się kota.

Recykling kartonów od Samsunga

Recykling kartonów
Fot. Samsung

Obecnie istnieje tyle przepisów i zaleceń odnośnie tego, jak segregować śmieci i do którego pojemnika je wyrzucić, że można się pogubić. I nie chodzi tutaj tylko o te codzienne nieczystości, które powstają w każdym domu. Problem może się pojawić wtedy, kiedy zamówimy np. telewizor i nie wiemy, co zrobić z jego opakowaniem. Nie jest to może problem, z którym ma się do czynienia na co dzień, ale dobrze wiedzieć, że ktoś coś z nim zrobi. I tym kimś jest w tym przypadku Samsung.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Producent postanowił zmienić opakowania, w których dostarczane będą jego telewizory. Chcąc być bardziej ekologicznym, Samsung wprowadza bowiem kartony, które można przerobić na różnego rodzaju domowe przedmioty. Jasne, te dalej będą w całości z tektury, ale przynajmniej nie trzeba będzie wyrzucać opakowania lub chować go w piwnicy. Instrukcja, jak stworzyć konkretny przedmiot z kartonu będzie dostępna w Internecie, bo na opakowaniu zostanie umieszczony kod QR do niej kierujący.

Zobacz też: Nowy czytnik linii papilarnych w Galaxy A71 5G

Recykling kartonów
Fot. Samsung

Co będzie można stworzyć z takiego opakowania? Cóż, wybór może nie jest specjalnie duży, ale zawsze to coś. Karton można przerobić na domek dla kota, stojak na gazety czy nawet na półkę na dokumenty. Wprawdzie trwałość takiego przedmiotu będzie nieporównywalnie mniejsza, niż tych np. ze sklejki, ale też nie o to chodziło w tym projekcie. Takie podejście ma podkreślać, że marka myśli ekologicznie i dba o środowisko.

Recykling kartonów
Fot. Samsung

Źródło: Samsung


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x