xperia_z3

 

Xperia Z3 to aktualnie jeden z najlepszych smartfonów na rynku, a Sony zasłużenie zbiera bardzo dobre recenzje tego modelu. Chociaż od premiery we wrześniu minęło już trochę czasu, zaawansowani użytkownicy wciąż mają spory problem – brak swobodnego dostępu do root’a, który blokuje dynamiczny rozwój aplikacji czy alternatywnych ROMów. Jak widać, determinacja niektórych jest bardzo duża, gdyż na jednym z największych for wyznaczono nagrodę dla osoby, której uda się ta sztuka – blisko 3 tysiące dolarów!

 

Root, czyli uprawnienia administratora, daje nam pełny dostęp do wszystkich funkcji urządzenia oraz systemu, co skutkuje możliwością dostosowania wszelkich parametrów wedle swoich pomysłów oraz nieograniczoną personalizację samego smartfona. Użytkownicy popularnego forum XDA nie mogąc doczekać się na udostępnienie sposobu na odblokowanie dostępu do root’a postanowili nieco wspomóc deweloperów i stworzyli wątek, w którym każdy może wpłacić dowolną sumę i wspomóc ich prace. W momencie tworzenia kwota ta opiewa już na blisko 3 tysiące dolarów.

 

Oczywiście problem nie jest trywialny, chodzi o złamanie zabezpieczeń w taki sposób, aby urządzenie było w pełni sprawne oraz nie traciło funkcji, które japoński gigant zabezpieczył przed takim procederem. Wymogiem jest także w pełni odwracalny proceder, który w przypadku niepowodzenia przywróci urządzenie do stanu użyteczności. Jeśli więc sądzisz, że Twoje umiejętności są adekwatne do poziomu zadania oraz posiadasz urządzenie Sony Xperia Z3, Z3 Compact czy Z3 Tablet Compact możesz z dnia na dzień zarobić sporą sumkę.

 

 

Źródło: XDA

 

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski