Koniec CES Asia

Ostateczny koniec targów CES Asia – przyczyna nie jest taka oczywista

2 minuty czytania
Komentarze

Targi CES w Las Vegas to jedyna duża impreza związana z elektroniką, która odbyła się w tym roku. Okazuje się jednak, że jej azjatycki odpowiednik, czyli CES Asia nie ma tyle szczęścia. Stowarzyszenie Technologii Konsumenckich (CTA) ogłosiło, że bezterminowo odwołuje już pięcioletnią imprezę z powodu obaw przed pandemią. Chociaż to tylko jeden z oficjalnych powodów tej decyzji. Oznacza to, że jak na razie nie ma mowy o żadnej kolejnej edycji tych targów.

Koniec CES Asia

Koniec CES Asia

W oświadczeniu na oficjalnej stronie internetowej CES Asia stwierdzono, że wydarzenie zostało odwołane bezterminowo. Na decyzję o odwołaniu corocznego wydarzenia wpłynęło wiele powodów. Jednym z nich jest pandemia COVID-19, chociaż to raczej nie ona gra tu pierwsze skrzypce. To, że targi te nie odbędą się w tym roku, wiemy już od marca. Wtedy to zostało ogłoszone ich zawieszenie na 2020 rok. Jednak nikt nie spodziewał się ich całkowitego odwołania. Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu:

W połowie marca ogłosiliśmy, że z powodu pandemii anulujemy CES Asia 2020. CTA postanowiła teraz odwołać targi CES Asia w przyszłości. Od początku imprezy w 2015 roku cieszymy się corocznymi wzrostami i sukcesami. Mimo to oceniamy nasze wydarzenia w świetle zmieniających się potrzeb naszego przemysłu oraz priorytetów naszych członków i wystawców. Biorąc pod uwagę pandemię, gospodarkę i naszą widoczną rolę jako amerykańskiego stowarzyszenia handlowego, postanowiliśmy skupić się na innych programach związanych z CES i służących interesom naszego przemysłu oraz na tym, jak innowacje mogą uczynić nas wszystkich zdrowszymi, bezpieczniejszymi i lepszymi.

Zobacz też: Dziś premiera wyczekiwanego Death Stranding na PC!

W oświadczeniu nie ma o tym mowa, jednak najprawdopodobniejszym powodem zamknięcia imprezy jest wojna handlowa pomiędzy USA a Chinami. CES Asia jest w końcu imprezą zorganizowaną przez organy obydwu tych krajów. Ich obecne stosunki, zwłaszcza w kwestii nowych technologii są na tyle złe, że zakończenie tej współpracy było do przewidzenia. W tym przypadku pandemia jest więc tylko wygodną wymówką, która pozwala nie podawać otwarcie przyczyny tego stanu rzeczy.

Źródło: CES Asia

Motyw