Może targi CES 2020 nie należą do moich ulubionych, jednak nie zgadzam się ze stwierdzeniami, że są bez znaczenia. Owszem, premier nowych smartfonów jest jak na lekarstwo, jednak inne urządzenia brylują swoją wyjątkowością. Oto urządzenia, które najbardziej mi przypadły do gustu na CES 2020.

Targi CES 2020 – najlepsze urządzenia i technologie

Dell Ori i Dell Duo

To jest coś, co chyba najbardziej mi się spodobało. Projekty Della nawiązują do Surface Duo i Surface Neo od Microsoftu. Spośród nich najbardziej futurystycznym jest składany koncept Ori – jak w „origami”. Dell nie przedstawił wielu szczegółów na temat specyfikacji, poza tym, że ekran ma około 13 cali i oferuje rozdzielczość QHD+. Inne parametry: procesor czy karta graficzna nie zostały ujawnione.

Koncepcja urządzenia Duet wygląda bardziej znajomo. Jest bardzo podobna do modelu XPS 13 2-w-1, tyle że dolna klawiatura i gładzik zostały całkowicie zastąpione drugim wyświetlaczem. Oba ekrany w urządzeniu Duet to 13,4-calowe panele FHD.

Dwa ekrany mogą być używane obok siebie do wielozadaniowości lub jako pojedynczy, masywny wyświetlacz z zawartością rozciągającą się na dwóch panelach. W jednym przykładzie Dell pokazał ebooka, w którym każdy panel wyświetlał jedną pełną stronę (podobnie jak prawdziwa książka), podczas gdy inny miał dwa dokumenty obok siebie np. na planowanie podróży.

Istnieje również akcesorium klawiaturowe, które można umieścić na jednym z ekranów dotykowych, a reszta wyświetlacza działa jak gładzik do bardziej „tradycyjnej” pracy laptopa. Alternatywnie dwa ekrany można odwrócić, tworząc tablet z jednym wyświetlaczem – coś, co Dell podkreśla jako zaletę dwóch oddzielnych wyświetlaczy w porównaniu do pojedynczego, elastycznego i składanego. Efekt końcowy jest nieco cięższy niż w przypadku zwykłego laptopa.

Zobacz także: Czy Edge na system Android jest tak dobry jak na Windows 10?

Alienware UFO

Od ponad dwóch lat jestem zadowolonym właścicielem Nintendo Switch. To, co pokazał Alienware (Dell) wzbudziło moją niesamowitą ekscytację!

Jest to pełnoprawny komputer do grania z systemem Windows 10, skurczony do małej wielkości, z odłączanymi kontrolerami i stacją dokującą do podłączenia go do telewizora lub monitora.

Dell Concept UFO CES 2020

Koncepcja UFO składa się z czterech części: istnieje jednostka „główna”, która ma ośmiocalowy wyświetlacz o rozdzielczości 1200 p, baterii oraz całego sprzętu przetwarzającego w tym karty graficznej. Istnieją dwa kontrolery, które mocują się poprzez solidny system szyn magnetycznych. Jest też jednostka „hub” podobna do uchwytu kontrolera Joy-Con, która umożliwia połączenie dwóch oddzielnych połówek w jeden kontroler do grania.

Porty USB-C znajdują się zarówno na górze, jak i na dole UFO, które można wykorzystać do ładowania urządzenia, jak i podłączenia go do zewnętrznego monitora. Biorąc pod uwagę, że koncepcja UFO działa na zwykłym systemie Windows 10, można także użyć tych portów do podłączenia myszy i klawiatury w celu użycia ich do tradycyjnej obsługi komputera.

Suunto 7 i Diesel Fadelite

Fiński producent zegarków Suunto zaprezentował swój pierwszy smartwatch zasilany przez Wear OS. Suunto 7 współpracuje zarówno z systemem Android (wersja 6.0 i nowsze, nie włączając wersji Go), jak i iOS (wersja 10 i wyższa) i oferuje ponad 70 różnych trybów sportowych, które śledzą aktywność fizyczną. Wyniki można odczytać w aplikacji Suunto.

Suunto 7 CES 2020

Co wyróżnia urządzenie na tle innych? Mapy offiline i długość pracy na jednym ładowaniu. Mapy offline zawierają szczegółowe informacje o lokalnym terenie i szlakach. Są one załadowane automatycznie, gdy zegarek zostanie podłączony do Wi-Fi i ładuje się. Ponieważ Suunto 7 działa w systemie operacyjnym Wear OS, jest wsparty przez Asystenta Google oraz płatności mobilne Google Pay. Bateria zapewnia do 48 godzin użytkowania smartwatcha i do 12 godzin w trybie śledzenia GPS. Bardzo podoba mi się design urządzenia.

Nietuzinkowym wyglądem może pochwalić się Diesl Fadelite. Zarówno koperta zegarka, jak i pasek są dostępne w całkowicie przezroczystym wariancie, ale każdy kolor będzie miał różny poziom przezroczystości, co nadaje mu niepowtarzalny wygląd.

Diesel Fadelite CES 2020
DSL3306390

Mówiąc o tarczy zegarka, wyświetlacz ma nieco poniżej 1,5 cala i jest umieszczony w obudowie 43 mm. To sprawia, że ​​jest mniejszy niż wiele innych zegarków Diesla, ale wciąż dość średniej wielkości na całym rynku. Wewnątrz smartwatch wyposażony jest w procesor Qualcomm Wear 3100, jednak wydajność może zostać obniżona przez 512 MB RAM⁠ – najlepsze smartwatche mają co najmniej dwa razy tyle.

Selife Type

Selfie Type to projekt wewnętrznego inkubatora pomysłów Samsunga C-Labs. Pomysł dostarcza użytkownikom wirtualną klawiaturę za pomocą algorytmu AI i kamery z przodu smartfona. Do konfiguracji nie jest wymagany żaden dodatkowy sprzęt.

Technologia pozwala użytkownikom wstukiwać litery na klawiaturze bez dotykania klawiatury ekranowej urządzenia. Czy technologia jest dokładna przy śledzeniu naciśnięć klawiszy? To się dopiero okaże w praktyce, ale wideo demonstracyjne z pewnością wygląda obiecująco.

Wpisany w filmie e-mail sugeruje, że selfie type zostanie udostępnione użytkownikom smartfonów Samsunga jako aktualizacja. Zapewne funkcja powinna być dostępna dla wszystkich obecnych flagowców Samsunga w chwili premiery.

Źródło: theverge, phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.